Novinky

Výťažok z pokrových turnajov odovzdal Rebuy Stars Filipovi Sedláčkovi

Možno by sa mohlo zdať, že mladý Filip Sedláček je chlapec ako každý iný. Trpí však Downovým syndrómom a autizmom. Napriek náročným diagnózam má neuveriteľnú húževnatosť a je najmladším účastníkom špeciálnych olympiád. Práve kvôli Filipkovému odhodlaniu a húževnatosti sa spoločnosť Rebuy Stars, rozhodla venovať výťažok z pokrových turnajov, ktoré boli súčasťou najväčšieho šípkarského podujatia na Slovensku – Darts Slovak Open, na rozvoj jeho úžasného talentu.

V utorok – 5.3.2019 zástupcovia spoločnosti Rebuy Stars odovzdali v rezorte X-bionic®Sphere šek vo výške 1.343€ pre mentálne postihnutého športovca špeciálnych olympiád (http://specialolympics.sk/) Filipa Sedláčka. Filip je jeden z najmladších športovcov, ktorý rozvíja svoj talent v Šamoríne. Jeho diagnóza je Downow syndróm a autizmus. Dar do rúk Filipka a jeho mamy odovzdali spoločne riaditeľ Rebuy Stars Slovensko Ing. Vadim Zmarko a športová riaditeľka Special Olympics Slovakia Jana Gantnerová.

Podpora Darts Slovak Open

Túto finančnú čiastku pre mladého, aktívneho športovca, sa podarilo vyzbierať prostredníctvom benefičných pokrových turnajov, ktoré boli súčasťou najväčšieho šípkarského podujatia na Slovensku – Darts Slovak Open – https://dartsslovakopen.sk/sk/.

Rebuy Stars bola partnerom tejto akcie – na sponzoring im spoločnosť poskytla finančnú čiastku, aj vďaka ktorej mohli organizátori toto podujatie realizovať.

FOTO galériu Darts Slovak Open nájdete na tomto odkaze.

V priebehu skvelých 2 dní, počas ktorých trvala akcia Darts Slovak Open, sa do našich pokrových turnajov celkovo zapojilo bezmála 120 hráčov. Každý z účastníkov hodnotil nielen celú akciu, ale aj spestrenie programu prostredníctvom pokrových turnajov veľmi pozitívne. O úspechu celej akcie hovorí aj suma, ktorú sa nám podarilo spoločnými silami vyzbierať. Sme radi, že výťažkom vo výške 1 343 eur, môžeme aj my prispieť na prípravu športovca Špeciálnych olympiád, Filipa Sedláčka,”  vyjadril sa Peter Kürty, marketingový manažér spoločnosti Rebuy Stars.

Popularita špeciálnej olympiády z roka na rok stúpa, čo preukázateľne vidno na číslach. Každoročne počet účastníkov stúpa, dokonca až dvojnásobne. Medzi športovcami s mentálnym postihnutím vyniká každoročne najmladší účastník – Filip Sedláček. Desaťročný Filip súťaží v behu na 50 metrov a v hode kriketovou loptičkou.

Pre športovcov s mentálnym postihnutím je táto udalosť mimoriadnou príležitosťou, kde sa môžu realizovať a ukázať, že aj napriek svojmu hendikepu, majú talent a chcú sa zaradiť medzi aktívnych športovcov. Aj preto sú zástupcovia spoločnosti Rebuy Stars hrdí, že mohli podporiť jedného z nich – najmladšieho účastníka Filipa. Považujeme to za prirodzené ľudské gesto, za dobrú vec, ktorá nepochybne padne na úrodnú pôdu, pretože ľudia s mentálnym postihnutím si často podporu vážia niekoľkonásobne viac ako tí zdraví.

Výsledky najväčšieho šípkarského podujatia na Slovensku – Darts Slovak Open

Piatok:

Darts Slovak Masters Boys / turnaj chlapcov: víťaz: James Beeton

Darts Slovak Masters Girls / turnaj dievčat: víťazky: 1. Tamara Kovács, 2. Nicol Melicharová, 3. Nela Melicharová, 4. Anna Votavová, 5. Denisa Feklová

Darts Slovak Masters Men singles / turnaj mužov: víťaz: Tony Martin

Darts Slovak Masters Ladies singles / turnaj žien: víťazka: Anastasia Dobromyslova

Nedeľa

Darts Slovak Open Men’s pair / turnaj mužských dvojíc: víťazi:  Adrian Frim/Gabriel Pascaru

Darts Slovak Open Ladies pairs / turnaj ženských dvojíc: víťazky: Anastasia Dobromyslova/Lorraine Winstanley

logo-hlavicka

Pre vstup na stránky musíte byť starší ako 18 rokov.

logo-hlavicka

Ďakujeme Vám za registráciu na odber newsletteru! Na zadaný email Vám príde potvrdenie.