Novinky

Vyčarujme spoločne úsmevy na tvárach postihnutých detí a mladých!

Občianske združenie Usmej sa na mňa, ktoré podporuje hendikepované deti a mladých ľudí, organizuje už 14. ročník benefičného koncertu, ktorý sa uskutoční 10.3.2019 v Historickej radnici v Košiciach. Jedným z partnerov tejto charitatívnej a vysoko humánnej akcie bude aj spoločnosť Rebuy Stars.

Sluchovo, zrakovo, mentálne či telesne postihnutí ľudia to majú v živote podstatne ťažšie ako tí zdraví. Napriek ich hendikepu sa snažia zaradiť do spoločnosti, socializovať sa a medzi mnohými z nich je množstvo ľudí s výnimočným talentom.

Potrebujú však podporu. A to nielen humánnu, ale aj materiálnu, aby svoj talent mohli ukázať svetu a realizovať sa. Občianske združenie Usmej sa na mňa je jedným z tých, ktoré už 15 rokov aktívne realizuje takúto činnosť. Podporujú deti a mladých ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím a pomáhajú im integrovať sa.

Jednou z aktivít tohto združenia je aj organizácia benefičného koncertu s názvom Usmej sa na mňa, z ktorého výťažok poputuje na úžasnú vec. Kým pre väčšinu z nás je dovolenka pri mori už akousi bežnou súčasťou života, ľudia s akýmkoľvek zdravotným postihnutím si takýto luxus nemôžu dovoliť. A preto občianske združenie za peniaze z koncertu zorganizuje špeciálny letný tábor pre hendikepované deti a letný pobyt pri mori pre mladých ľudí so zdravotným postihnutím. Nebyť tejto finančnej podpory, nikdy by si to nemohli dovoliť. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa spoločnosť Rebuy Stars rozhodla podporiť tento koncert sumou 1000€. Napokon, filantropia je pre Rebuy Stars nesmierne dôležitá. Každoročne podporuje rozmanité akcie – či už kultúrne alebo športové, v tomto prípade však viacnásobne pri srdci hreje pocit, že aj vďaka tomuto príspevku sa podarí vyčariť úsmevy na tvárach tých najzraniteľnejších – tých, čo našu pomoc tak veľmi potrebujú. Pretože kým pre nás, zdravých, sú mnohé veci samozrejmosťou, pre hendikepovaných ľudí, ktorí majú v živote množstvo prekážok, sú náročné. Je však obdivuhodné, že sa nevzdávajú, naopak.

Aj tento benefičný koncert, ktorý sa bude konať 10. marca v košickej Historickej radnici, je dôkazom toho, že mnohí vynikajú talentom. Na jednom pódiu sa stretnú profesionálni umelci a ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím. Už samotnú moderátorskú dvojicu bude tvoriť profesionálny moderátor – známy, pohotový a výrečný Janko Žgravčák a „partnerkou“ na pódiu mu bude sluchovo postihnutá 18-ročná študentka Monika Ruščáková.

Aj samotný program koncertu je lákavý: okrem slovenského Freddieho Mercuryho – Petra Paula Pačúta, acapella skupiny Pro Vocals, ktorú bude beatboxom sprevádzať talentovaný nevidiaci muzikant Marco Oros, na koncerte vystúpi aj tanečná formácia Patria, ktorú môžeme všetci dôverne poznať z populárnej televíznej relácie Zem spieva. Určite príďte, o zábavu bude postarané, pretože si možno aj s práve vami zatancujú Vlado MichalkoPeter Vajda.

Nezabudnite – výnimočná akcia a skvelí umelci spoločne s talentovanými ľuďmi so zdravotným postihnutím vám nezaručia len krásny zážitok z koncertu, ale aj hrejivý pocit, že ste podporili dobrú vec. Občianske združenie Usmej sa na mňa sa zasadzuje o integráciu detí a mládeže s postihnutím a veľmi dobre si uvedomuje, že azda niet krajšieho pocitu, keď týmto deťom a mladým ľuďom vyčaríte úsmevy na ich tvárach.

logo-hlavicka

Pre vstup na stránky musíte byť starší ako 18 rokov.

logo-hlavicka

Ďakujeme Vám za registráciu na odber newsletteru! Na zadaný email Vám príde potvrdenie.