Novinky

Víťaz Winter Classic Games bude z rodiny Rebuy Stars

Už len hodiny ostávajú do začiatku historicky prvej open air hokejovej šou na Slovensku Winter Classic Games. Ľadovú plochu na banskobystrických futbalových Štiavničkách už otestovali mládežnícke tímy. Nič nebráni tomu, aby v sobotu 2. februára odštartoval dvojdňový festival hokeja pod holým nebom súbojom legiend a v nedeľu 3. februára vyvrcholil veľkým ligovým horehronským derby medzi prvými dvoma mužstvami súťaže Banskou Bystricou a Zvolenom.

Hoci v zápase vyhrá len jeden, isté je, že bude z rodiny spoločnosti Rebuy Stars, ktorá je nielen partnerom podujatia, ale finančne podporuje aj oba stredoslovenské kluby. „Pre mňa je hokej veľmi zaujímavý šport a som rád, že podporujeme takú významnú udalosť ako Winter Classic Games. Určite sa prídem pozrieť,“ hovorí riaditeľ Rebuy Stars Slovensko Vadim Zmarko, ktorý bude v nedeľňajšom zápase držať palce obom tímom.

Winter Classic Games odštartujú v sobotu 2. februára o 16:00 legendy slovenského hokeja. Organizátori oznámili súpisky oboch tímov a hokejoví fanúšikovia sa môžu tešiť na naozaj hviezdne mená. V Tipsport tíme sa predstavia brankári Ján Lašák a Rastislav Staňa, obrancovia Ľubomír Višňovský, Ľubomír Sekeráš, Dušan Milo, Radoslav Hecl a Peter Podhradský a útočníci Marián Hossa, Tomáš Kopecký, Rastislav Pavlikovský, Miroslav Šatan, Jozef Stümpel, Ján Pardavý, Róbert Petrovický, Marcel Hossa a Andrej Podkonický. V Kaufland tíme fanúšikovia uvidia brankárov Miroslava Šimonoviča a Jána Laca, obrancov Martina Štrbáka, Ivana Droppu, Ladislava Čierneho a Ivana Majeského a útočníkov Michala Handzuša, Richarda Zedníka, Vladimíra Országha, Petra Bondru, Petra Bartoša, Jiřího Biceka, Martina Cibáka, Arne Krotáka, Ľubomíra Vaica, Michala Hudeca a Tomáša Surového.

Hokejové legendy okrem zápasu hraného na tri desaťminútové tretiny absolvujú aj súťaže zručnosti, aj v niektorých netradičných disciplínach. Prvou budú nájazdy trojíc, druhou súťaž o najtvrdšiu strelu, treťou streľba ponad autá, štvrtou samostatné nájazdy, piatou streľba na terče v rohoch bránky a poslednou, azda najzaujímavejšou, streľba zo strechy.

Hokejový víkend vyvrcholí v nedeľu 3. februára o 14:00 ligovým horehronským derby medzi Banskou Bystricou a Zvolenom. Zážitok z hokeja pod holým nebom si niektorí jeho aktéri zopakujú, na striedačkách tréneri Andrej Podkonický (Zvolen) a Ivan Droppa (Banská Bystrica), priamo na ľade kapitán Banskej Bystrice Tomáš Surový.  Ligový kolotoč beží nezmeneným tempom a tak ani jedno z mužstiev nebude mať pred zápasom nejakú špeciálnu prípravu. „Je to pre väčšinu z nás niečo nové. Špeciálne sa nepripravujeme. Uvidíme, ako to bude vyzerať a necháme s prekvapiť. Ale všetci sa na to veľmi tešíme,“ hovorí útočník Banskej Bystrice Marek Bartánus. Rodák z Liptovského Mikuláša si rovnako ako mnohí jeho spoluhráči oživí spomienky na detstvo. „Keď som bol malý chlapec, tak sme, či už doma alebo keď som bol u starých rodičov, stále čakali na mráz a zamrznutý potok či rybník. Veľmi rád si na to spomínam a verím, že si to rovnako ako vtedy, užijeme aj v nedeľu,“ dodáva Bartánus. V zvolenskom mužstve sú dvaja hráči, ktorí atmosféru zápasov pod holým nebom poznajú zo zámoria – kanadskí legionári Garrett Mitchell a Mark Fraser. Druhý menovaný je ale jediným, ktorý takýto zápas zažil v kanadsko-americkej NHL, keď v drese Toronta nastúpil 1. januára 2014 proti Detroitu na štadióne amerického futbalu pred vyše 100 tisíc divákmi.  „Doteraz je to najvyššia návšteva zápasu NHL v histórii. Navyše išlo o súboj tímov z Original six, čo je taktiež vždy zaujímavé. Bola veľká zima a snežilo, podmienky boli naozaj zlé, ale dokázali sme vyhrať po nájazdoch. Myslím, že počas prvej prestávky sa na štadióne minula všetka horúca čokoláda,” zaspomínal si pre klubový web Fraser. Pre svojich spoluhráčov nemal žiadne špeciálne rady. „Musíme sa pripraviť na všetky elementy počasia. Treba sa však sústrediť ako na každý iný zápas. Netreba sa nechať rozrušiť vonkajšími vplyvmi, musíme sa sústrediť na našu hru a čo najlepší výkon. A hlavne si to užiť. Málokomu sa totiž podarí počas kariéry zahrať si takýto zápas. Sú aj veci, na ktoré sa nepripravíte, napríklad, keby sme v prípade dažďa museli hrať na vode. Veľa veci bude iných, no netreba svoju zabehnutú prípravu príliš meniť. Ak by aj počasie nebolo ideálne, stále to bude zábava a užijeme si tú rivalitu a zápas dvoch kvalitných tímov,” povedal Fraser.

Napriek otepleniu z posledných dní veria organizátori, že počasie bude počas víkendu hokeju priať. „Nikdy som nejako špeciálne predpovede nesledoval, ale v posledných týždňoch je to inak. Verím, že nám bude počasie priať, hoci sme pripravení na rôzne alternatívy  a napríklad v prípade zhoršených poveternostných podmienok si v nedeľu počas ligového zápasu mužstvá netradične vymenia strany aj v polovici tretej tretiny, tak aby mali obaja rovnaké podmienky,“ dodáva riaditeľ Pro Hokeja Richard Lintner.

logo-hlavicka

Pre vstup na stránky musíte byť starší ako 18 rokov.

logo-hlavicka

Ďakujeme Vám za registráciu na odber newsletteru! Na zadaný email Vám príde potvrdenie.