Novinky

Tím šampiónov ide do boja! Na OKTAGON 11 pripravoval „Piráta“ Krištofiča a Karola „Bomby“ Ryšavého tréner Conora McGregora

Hoci Oktagon 11 štartuje až v sobotu, už dnes sa všetci bojovníci postavia na váhu. Po kritickom dni každého zápasníka však nasleduje krátka regenerácia a psychická príprava na samotný súboj. Spoločnosť Rebuy Stars podporí na turnaji opäť dvojicu bojovníkov. Tentokrát nimi budú Karol „Bomby“ Ryšavý a Samuel „Pirát“ Krištofič, ktorý bude navyše bojovať o svoj prvý vážnejší titul v organizácii OKTAGON MMA.

Rodák z Bratislavy sa totiž postaví v hlavnom súboji večera držiteľovi titulu welterovej váhy Davidovi Kozmovi. Od prvej chvíle ako táto informácia vyšla von, sa „Pirát“ vymenoval novým kráľom weltru. To však bude musieť dokázať v zápase s Davidom Kozmom, ktorý v Oktagone ešte chuť prehry nepozná.

Ale ju spozná. Mám totiž natrénované a idem sa tam biť a zvíťaziť. Hoci už jeden opasok z Oktagonu mám, ktorý som vyhral v rámci šou Oktagon – Výzva, toto bude pre mňa niečo špeciálne, nakoľko už ide o titulový súboj. Nervózny ale nie som. Som stopercentne pripravený. Teším sa na sobotu, na bitku, na titul,“ povedal nám Samuel „Pirát“ Krištofič.

Ten prešiel prvýkrát do welterovej váhy, čo je divízia do 77 kg a ako aj sám „Pirát“ priznal, je to preňho veľká výzva. Zhadzovanie však podľa jeho slov prebiehalo podľa plánu. „Váha mi nerobila problémy. Vyhľadal som si merania a boli pri mne skúsení ľudia, ktorí mi dosť vo všetkom poradili. Zaujímavé bolo, koľko energie človek má, keď upraví stravu. Prekvapilo ma, aké to bolo jednoduché, aj keď ešte nechcem nič zakríknuť, lebo stále to nie je, ako má byť. Ale je to na dobrej ceste,“ pokračuje „Pirát“ Krištofič.

Ako sám vravel, prípravu na titulový súboj vôbec nepodcenil. Za všetko hovorí aj to, že počas nej vycestoval na kemp do Islandu pod vedením prestížneho trénera Johna Kavangha, ktorý pripravuje aj Conora McGregora. „Áno, bol som tam. Bolo to veľmi kvalitné. Na tréningoch som sa stretával s borcami, ktorí sa pripravujú na blížiace sa turnaje UFC a Bellatora, takže to bolo veľmi výživné,“ dodal na záver Samuel „Pirát“ Krištofič.

Podobne sa do prípravy pod vedením hlavného trénera Straight Blast Gym (SBG) zapojil aj Karol „Bomby“ Ryšavý. Novopečený víťaz tretej série Oktagon – Výzva sa v Ostrave postaví českému bojovníkovi Jaroslavovi Jartimovi.

Táto príprava išla úplne parádne. Bol som na dvoch kempoch, ktoré som absolvoval. Najprv som šiel do Vysokých Tatier, kde nás viedol Roman Kollár. Následne som hneď letel na desať dní do Dublina a tam sme trénovali pod vedením Johna Kavanagha v SBG,“ prezrádza Karol Ryšavý.

Slovenský zápasník pod hlavičkou tímu Rebuy Stars však ide na turnaj Oktagonu po prvýkrát už ako jeden zo zápasníkov. Doteraz sa v klietke prestížnej česko-slovenskej organizácie predstavil iba raz, v spomínanom víťaznom súboji o titul Oktagon – Výzvy.

Áno, je to tak. Pocity sú ale vynikajúce. Mám skúseného súpera, ale to nič nemení na tom, že som naňho pripravený a idem vyhrať. Na zápas sa veľmi teším. Momentálne som v najlepšej forme a dokonale pripravený. Momentálne som už na konci prípravy. Ladím už len váhu a v piatok cestujeme do Ostravy,“ dodal na záver zástupca Spartakus Gym Trnava.

logo-hlavicka

Pre vstup na stránky musíte byť starší ako 18 rokov.

logo-hlavicka

Ďakujeme Vám za registráciu na odber newsletteru! Na zadaný email Vám príde potvrdenie.