Novinky

Tatranský pohár v hokeji opäť s podporou Rebuy Stars

Už 72. kapitolu svojej histórie napíše od 22. do 25. augusta druhý najstarší hokejový turnaj v Európe, Tatranský pohár v Poprade. O putovný víťazný pohár zabojuje šesť hokejových klubov zo štyroch krajín – Slovenska, Maďarska, Poľska a Francúzska. Aj v tomto roku je partnerom populárneho letného hokejového podujatie spoločnosť Rebuy Stars Slovensko.

Prvý ročník turnaja v Poprade sa uskutočnil na prelome rokov 1929 a 1930 za účasti jedenástich hokejových tímov zo Slovenska, Česka a Maďarska. Turnaj, vtedy ešte pod názvom 1. medzinárodný Pohár Palace sanatoria Dr. Szontagha, nadviazal na hokejové turnaje vo Vysokých Tatrách, ktoré sa pravidelne hrávali po Majstrovstvách Európy v kanadskom hokeji v roku 1925. „Tatranský pohár je najstarší turnaj v ľadovom hokeji na Slovensku a druhý najstarší v Európe, ktorý sa hrá až do súčasnosti. Hlavne v prvých rokoch existencie výraznou mierou prispel k propagácii a rozvoju ľadového hokeja na Slovensku,“ hovorí historik popradského hokeja Rastislav Ovšonka. Až do sezóny 1969/1970 sa Tatranský pohár hrával v zime. Po štvorročnej prestávke sa od roku 1974 stal neoddeliteľnou súčasťou letného prípravného hokejového obdobia na Slovensku.

Aktuálna edícia Tatranského pohára ponúkne počas štyroch dní deväť zápasov. Šesť účastníkov si najprv zmeria sily systémom každý s každým v dvoch trojčlenných skupinách. V skupine A sa stretnú domáci HK Poprad, účastník najvyššej francúzskej hokejovej súťaže Les Aigles de Nice a nováčik medzi slovenskou elitou HC Dukla Ingema Michalovce. V skupine B skrížia hokejky HC Košice, maďarský DVTK Jegesmedvék Miškolc a účastník poľskej hokejovej ligy Comarch Cracovia. Turnaj vyvrcholí v nedeľu 25. augusta zápasmi o umiestnenie.

Prvenstvo obhajujú hokejisti HK Poprad, ktorým sa pred rokom podarilo na domácom turnaji zvíťaziť po štyroch rokoch. Zálusk na prvenstvo si určite robia aj hokejisti HC Košice, ktorý sú desaťnásobným víťazom Tatranského pohára a pohár získali naposledy pred dvoma rokmi. Podceňovať nemožno ani ďalšie tímy a tak sa diváci môžu aj vďaka podpore Rebuy Stars Slovensko tešiť na peknú dávku kvalitného hokeja, ktorá v tejto fáze prípravy už naznačí silu jednotlivých mužstiev pred blížiacim sa ostrým štartom sezóny 2019/2020.

PROGRAM 72. TATRANSKÉHO POHÁRA:

Štvrtok 22. 8. 2019

15:00  – Les Aigles de Nice (FRA) – HK Dukla Ingema Michalovce (SVK)
19:00 – HC Košice (SVK) – DVTK Jegesmedvék Miškolc (HUN)

Piatok 23. 8. 2019
15:00 – DVTK Jegesmedvék Miškolc (HUN) – Comarch Cracovia (POL)
19:00 – HK Poprad (SVK) – HK Dukla Ingema Michalovce (SVK)

Sobota 24. 8. 2019
15:00 – Comarch Cracovia (POL) – HC Košice (SVK)
19:00 – HK Poprad (SVK) – Les Aigles de Nice (FRA)

Nedeľa 25. 8. 2019
11:00 – o 5. miesto (tretie mužstvá zo skupín)
15:00 – o tretie miesto – (druhé mužstvá zo skupín)
19:00 – finále – víťazi skupín

logo-hlavicka

PRE VSTUP NA STRÁNKY MUSÍTE BYŤ STARŠÍ AKO 18 ROKOV

YOU MUST BE EIGHTEEN (18) YEARS OR OLDER TO ACCESS THIS WEBSITE

ZUM BETRETEN DIESSER WEBSEITE MÜSSEN 18 JAHRE ODER ÄLTER SEIN

logo-hlavicka

Ďakujeme Vám za registráciu na odber newsletteru! Na zadaný email Vám príde potvrdenie.