Novinky

Súboj storočia ovládol Attila Végh, Karlos Vémola chce odvetu

Oktagon 15 sa zapísal do histórie domácej scény zmiešaných bojových umení (MMA). Súboj storočia medzi Attilom Véghom a Karlosom Vémolom sledovalo až 20-tisíc divákov v pražskej O2 aréne a televízny prenos sa vysielal do dvanástich krajín sveta. Duel dvoch ťažkých váh napokon vyhral slovenský borec už po 127 sekundách, čo snáď prekvapilo všetkých.

Nie však Attilu Végha, ktorý sa na tento duel pripravoval veľmi svedomito a z jeho tábora sa ozývali hlasy, že má formu z čias, kedy vyhral Bellator. Slovenský bojovník to napokon ukázal aj v klietke, kedy českého „Terminátora“ definitívne umlčal jasným KO.

„Posledné štyri mesiace som si prešiel peklom. Po každom tréningu som mal slzy v očiach. Mal som jediný cieľ, aby som zdolal Karlosa. Nedával som do toho emócie, mal som mentálneho kouča, ktorý mi pomohol. Všetko bolo nastavené a vyšlo to,” povedal Végh na pozápasovej tlačovej konferencii.

Na nej spočiatku chýbal Karlos Vémola, no po chvíli sa ukázal aj on. Predtým prechádzal však len okolo, keď si to najprv namieril von z O2 arény. Pri schodoch sa ale otočil a posadil sa pred novinárov, ktorí ho ihneď začali spovedať. Prvá reakcia smerovala k vývoju zápasu, no prišla aj reč na odvetu.

„Pokiaľ dostanem šancu na ‚remach’, tak po tom budem musieť ísť tvrdo. Sen dostať sa do UFC sa mi totiž už nesplní, ale môže sa mi podariť poraziť Attilu Végha dvakrát. V momente, keď ho porazím v budúcom zápase, tak by z toho totiž bola trilógia,” opisoval možné scenáre odvety 34-ročný český bojovník.

K odvete sa už ale opatrnejšie vyjadrovali promotéri Oktagonu. Svojimi slovami však Ondřej Novotný následne niečo naznačil.

Karlos sa totiž vždy odrazil. Je to ‚Terminátor’, dokázal to. Doručil všetko, čo povedal. Bez Karlosa by toto všetko nebolo. Možno sa mu zdá, že je to všetko preč, ale myslím si, že nie je. Karlosovi odkazujem: ‚Nekončíš, nič nie je stratené. Spolu toho dokážeme ešte veľa’,” vravel na tlačovej konferencii promotér Ondřej Novotný.

Michal Martínek vs. Viktor Pešta

Hoci sa všetci fanúšikovia tešili najmä na hlavný zápas večera, Oktagon 15 priniesol veľmi zaujímavé súboje aj pred týmto duelom. Veľmi sledovaný bol totiž už hlavný predzápas galavečera, v ktorom obhajoval titul v ťažkej váhe Michal Martínek. Ten stál v klietke proti Viktorovi Peštovi, ktorý sa stal po Karlosovi Vémolovi druhým Čechom v UFC.

Pre Martínka tak išlo o veľmi náročný duel, ktorý ale napokon vyhral už po troch minútach. Od začiatku bol totiž aktívnejší a Peštu presne triafal. Už v prvej minúte ho prekvapil tvrdou zadnou, v čom pokračoval až do ukončenia, o ktoré Pešta sám požiadal, nakoľko mal zlomenú čeľusť.

„Veľmi sa z víťazstva teším, ale Viktora Peštu stále rešpektujem ako jedného z najlepších zápasníkov u nás. Zrejme som mu zlomil čeľusť a to, že to takto dopadlo nič nemení na tom, že pre mňa ostáva veľký frajer, ktorý má za sebou obrovské skúsenosti. Čo viac dodať, mám dva pásy, čakám ďalších súperov,“ vyzýval na ďalšie súboje Martínek, ktorý prvýkrát obhájil opasok pre šampióna ťažkej váhy.

Gábor Boráros vs. Kaik Brito

Ďalší súboj hlavnej karty patril hviezde Oktagonu Gáborovi Borárosovi, ktorý čelil v klietke Brazílčanovi Kaikovi Britovi. Duel začal slovenský bojovník veľmi aktívne, no brazílsky bojovník odpovedal pretiahnutou zadnou, ktorou trafil Borárosa do tváre.

Následne sa náš bojovník pokúsil o takedown, čo sa mu ale stalo osudným. Brito totiž vystihol jeho pohyb a naskočeným kolenom ho trafil priamo nad oko. Gábor Boráros sa potom ešte snažil byť aktívny, ale napokon sám už v prvej minúte zápasu požiadal rozhodcu o ukončenie, nakoľko sa mu z čela začala liať krv. Pre Borárosa tak išlo už o druhú prehru zapríčinenú zranením v O2 aréne.

Robert Bryczek vs. Leonard Silva

Štvrtý duel hlavnej karty patril bojovníkom vo Weltrovej váhe medzi Poliakom Robertom Bryczekom a Brazílčanom Leonardom Silvom. Od úvodného kola bolo vidieť, že súboj sa pôjde v postoji. Brazílčan hneď na začiatku zaútočil lowkickom a v 1. kole pôsobil aktívnejšie.

Ani v tom druhom sa obraz boja nezmenil. Hoci sa Poliak snažil, Silva stále triafal presnejšie a bol v zápase aktívnejší, najmä vďaka tvrdým roundkickom. Záver tohto kola patril jednoznačne Brazílčanovi, ktorý Poliaka takmer ukončil. V treťom kole sa však obraz nezmenil a rozhodcovia jednoznačne prisúdili víťazstvo Leonardovi Silvovi.

Peter Benko vs. Jakub Štáfek

Otvárací zápas hlavnej karty patril vyvrcholeniu druhej série Projektu X, v ktorom proti sebe stáli Peter Benko a Jakub Štáfek. Český bojovník zažil premiéru na scéne MMA a hneď ju premenil na víťazstvo, keď už po 69 sekundách uspal Benka kombináciou úderov.

„Keď sa ide do zápasu, tak je tých scenárov väčšina negatívnych. Nastavil som si ale dobre hlavu. To, že to skončí takto rýchlo, je pekné, ale stále mi to nedochádza. Ďakujem vám,“ dodal víťaz po súboji.

Miloš Perášek vs. Joachim Christensen

Hlavný predzápas večera patril miláčikovi domáceho publika Milošovi Petráškovi, ktorý čelil 40-ročnému veteránovi z Dánska Joachimovi Christensenovi. Duel lepšie začal zahraničný bojovník, keď Petráškovi zasadil presnú zadnú. Český borec ale následne celé prvé kolo držal svojho súpera na zemi v klinči.

Druhé kolo sa odohrávalo prevažne pri pletive, kde bol aktívnejší Dán, no v závere sa Petráškovi podaril takedown. V treťom kole sa to českému bojovníkovi podarilo opäť. Následne sa z neho Christensen dostal, pričom českého borca snažil ukončiť škrtením. To sa mu ale nepodarilo a zápas musel rozhodnúť verdikt rozhodcov. Tí, na prekvapenie všetkých, prisúdili víťazstvo Christensenovi.

„Praha prepáč. Neviem, čo videli rozhodcovia, ale Miloš bol jedným z mojich najťažších súperov. Určite by sme mali tento súboj zopakovať, ak bude chcieť,“ vravel prekvapený Dán. Slova sa následne ujal aj rozčarovaný Miloš Petrášek.

„So z toho naozaj veľmi sklamaný. Je ťažké nastupovať na zápas po dvoch porážkach, ale snažil som sa. Myslel som si, že to mám nabodované, ale asi som nepredviedol dostatočný výkon. Českí rozhodcovia sú asi moc českí,“ vravel zlomený Petrášek, ktorého tím podal po pár dňoch protest na verdikt rozhodcov.

Mateusz Legeirski vs. Jakub Bahník

Ďalší predzápas večera sa šiel v ľahkej váhe medzi Poliakom Mateuszom Legeirskim a Čechom Jakubom Bahníkom. Hoci sa poľský bojovník pustil do súpera zostra, český bojovník si počkal a Legierskeho kombináciou tvrdých úderov takmer ukončil. Poľský bojovník sa z problémov ale dostal. Bahník sa následne pustil do súpera opäť, na čo napokon doplatil, keď pri pästnej prestrelke inkasoval tvrdé KO.

„Chcel som to urobiť v prvom kole a to sa mi aj podarilo. Chcel som ho vypnúť pravou rukou, lebo som videl, že mu tá ľavá padá. Nikdy neodmietnem podobnú pästnú prestrelku. Jakub je ale veľmi dobrý bojovník a ďakujem mu za zápas,“ vravel po súboji Legierski.

David Hošek vs. Jakub Běle

Do predzápasov sa dostal aj duel medzi finalistom prvej série Oktagon – Výzvy Jakubom Bělem a Davidom Hošekom. V súboji plnom akcie od začiatku obaja využívali svoje prednosti. Běle svoju výšku, keď súpera ničil lowkickmi, Hošek naopak presnými a tvrdými údermi.

Běle sa snažil súboj napokon ukončiť v polovici 1. kola, kde si dobre chytil Hošeka do trianglu. Ten sa ale z neho dostal a následne vypúšťal v mountu jeden úder za druhým, čo napokon rozhodca pre Běleho minimálnu aktivitu ukončil.

„Bol to ťažký zápas. Jakub ma prekvapil, ale presne na to som sa pripravoval. Počul som rozhodcu, ktorý mu kričal, aby bol aktívnejší. Vtedy som cítil, že som krok od triumfu a tak som ho začal viac biť. Je to super pocit,“ vravel po zápase Hošek.

Vojtech Barborík vs. Sasha Belov

V treťom súboji večera sa predstavil slovenský borec Vojtech Barborík, ktorý ťahal sedemzápasovú víťaznú šnúru a proti ruskému bojovníkovi Sashovi Belovovi si ju chcel predĺžiť. To sa mu napokon podarilo, keď svojho súpera najprv stiahol na zem, kde ho zasypával lakťami a následným arm barom ukončil zápas už v prvom kole.

Lucia Krajčovič vs. Barbora Cypriánová

O jediný ženský duel sa postarala účastníčka štvrtej série Oktagon – Výzvy Lucia Krajčovič s Barborou Cypriánovou. Slovenská bojovníčka nedala svojej súperke nič zadarmo a od prvej sekundy ju zasypávala presnými kombináciami úderov.

Cypriánová sa však napriek tomu snažila kontrovať pokusmi o takedown, čo ale naša bojovníčka vždy ustála. Českej zápasníčke sa to ale na tretí pokus podarilo, no Krajčovič sa dostala na zemi do mountu, odkiaľ rozdávala tvrdé lakte, čo rozhodca napokon ukončil v prospech slovenskej bojovníčky.

Pavel Salčák vs. Simon Michálek

O prvý duel veľkého galavečera MMA sa postaral Čech Pavel Salčák so slovenským zápasníkom Simonom Michálkom. Český borec podporovaný Rebuy Stars, vkročil do duelu aktívnejšie, keď rozdával súperovi presné roundkicky. Michálek však následne svojho súpera stiahol na zem, kde sa však viac darilo Slačákovi. Súboj sa následne presunul k pletivu odkiaľ Salčák skúšal zasadiť súperovi nebezpečné kolená. V závere 1. kola sa český bojovník dostal do mountu, odkiaľ rozdával jeden úder za druhým, čo napokon rozhodca prerušil v prospech Pavla Salčáka.

OKTAGON 15

Hlavná karta

Attila Végh def. Karlos Vémola v 1. kole na KO

Michal Martínek def. Viktor Pešta v 1. kole na TKO

Kaik Brito def. Gábor Boráros v 1. kole na TKO

Buscape Silva def. Jakub Bryczek na body

Jakub Štáfek def. Peter Benko v 1. kole na KO

 

PRELIMS

Joachim Christensen def. Miloš Petrášek na body

Mateusz Legierski def. Jakub Bahník v 1. kole na KO

David Hošek def. Jakub Běle v 1. kole na TKO

Vojto Barborík def. Sasha Belov v 1. kole na submisi

Lucia Krajčovič def. Barbora Cyprianová v 1. kole na TKO

Pavel Salčák def. Simon Michálek v 1. kole na TKO

logo-hlavicka

PRE VSTUP NA STRÁNKY MUSÍTE BYŤ STARŠÍ AKO 18 ROKOV

YOU MUST BE EIGHTEEN (18) YEARS OR OLDER TO ACCESS THIS WEBSITE

ZUM BETRETEN DIESSER WEBSEITE MÜSSEN 18 JAHRE ODER ÄLTER SEIN

logo-hlavicka

Ďakujeme Vám za registráciu na odber newsletteru! Na zadaný email Vám príde potvrdenie.