Novinky

Súboj storočia má pomôcť Vémolovi pri návrate do UFC: Chystám oznámiť jednu vec

Karlos Vémola vs. Attila Végh je najočakávanejší súboj na domácej scéne MMA. Veľký duel dvoch svetov bude patriť medzi ozdoby celého turnaja ak nie celej histórie zmiešaných bojových umení v Čechách a na Slovensku.

Oboch borcov totiž zdobí úspešná kariéra. Attila Végh sa v roku 2012 stal šampiónom Bellatoru a Karlos Vémola vstúpil do najprestížnejšej MMA organizácie Ultimate Fighting Championship (UFC), kde ale vydržal tri roky s bilanciou dve výhry a štyri prehry. Tam sa teraz chce Karlos Vémola vrátiť a vybojovať si s nimi nový kontrakt.

„Nemyslím si však, že príde, keď porazím Végha. Attila nastúpi po prehre a ešte k tomu vo váhe do 93kg, v ktorej sa nechystám v UFC nastúpiť. Budem musieť poraziť nejaké veľké meno vo váhovke do 84 kg, potom už zmluva príde. Keď mi zdvihnú ruku, chcel by som fanúšikom oznámiť, čo mám v pláne. Bude to o pláne, ako sa dostať v roku 2020 do UFC,“ vravel 34-ročný český bojovník pre isport.cz.  Viac info v tomto rozhovore.

Kým Karlos Vémola pôsobí ako sebavedomý zápasník, Attila Végh je naopak veľmi pokojný, no tiež verí vo svoje sily. Na svojom konte má totiž 34-ročný rodák z Dunajskej Stredy viac ako štyridsať zápasov. „Presne ich je štyridsaťštyri. Ročne som mal raz až trinásť duelov a v mojich začiatkoch som dokonca odzápasil aj päť duelov za mesiac,“ priznáva Attila Végh, ktorého dodnes vedie Iľja Škondrič.

„On sa vtedy ani nepýtal, keď som ho dával zo zápasu na zápas. Chudák ani nevedel, s kým ide. Len som mu dal pokyn a išiel bojovať s hocikým, hocikde,“ spomínal v dokumente Oktagon MMA na Attilove začiatky Škondrič.

Odveta zrejme nebude

Dnes je však popularita MMA na veľkom vzostupe a vďaka organizácii Oktagon MMA, môžu diváci v Čechách i na Slovensku vidieť veľký súboj dvoch legiend. Hoci to spočiatku vyzeralo, že duel bude mať dokonca pokračovanie v podobe odvety, už teraz sa to javí viac ako nereálne.

„Asi už dlho neuvidíme takéto dve legendy proti sebe stáť. A či bude odveta? To nevieme, závisí od toho množstvo faktorov. Karlos Vémola má totiž problémy s ramenom a zrejme pôjde po súboji na operáciu. Obaja už tiež nie sú najmladší. Mysleli sme si, že šanca na dvojku bude automatická, ale potom sme si uvedomili, že to zrejme až tak reálne nie je. Možno, že ani nebude,“ priznal jeden z promotérov Pavol Neruda.

Aj preto bude tento súboj taký ojedinelý. Hoci mali promotéri v pláne urobiť z neho trilógiu, už nikdy sa teda niečo podobné nemusí zopakovať. Aj preto je cítiť, že obaja by to chceli mať za sebou.

„Ten tlak poriadne narastá. Prišli do toho médiá. Ľudia z okolia sa ich na to stále pýtajú. Tlak sa dostal do takej miery, že je to pre nich dosť nepríjemné. Obaja si želajú, aby ten zápas už bol. Dostávajú sa do bodu, keď je medzi nimi veľmi dusno. Osobne som to až takto nečakal,“ pokračuje Pavol Neruda, ktorý potvrdil, že obaja sa už doslova nenávidia.

„Kamaráti to teda nie sú, ale rešpektujú sa. Nie je medzi nimi nevraživosť, ale už sa to začína meniť. Cítim, že obaja sú už trocha ako nepriatelia. Hrniec začína kypieť a vykypí 9. novembra v O2 aréne. Je to medzi nimi naozaj veľmi intenzívne.“

A dokazujú to aj slová Attilu Végha. „Bodaj by bol za desať sekúnd koniec,“ vravel slovenský borec v Novinách o dvanástej na TV JOJ. „Nedá sa ale predpovedať, čo sa v zápase stane. V klietke sa ukáže, ako sa vyvíja celá taktika a gameplan. To vôbec nie je tak, že mu dám koleno a je koniec,“ pokračoval Attila Végh, ktorého v príprave podporuje aj Rebuy Stars.

Duel oboch borcov tak bude určite najočakávanejší z celého galavečera. Okrem nich sa však v O2 aréne predstavia aj ďalší borci a hneď duel pred nimi vyzerá veľmi zaujímavo. Proti sebe totiž budú stáť prestížni zápasníci Viktor Pešta s Michalom Martínkom. Obaja borci totiž majú za sebou účinkovanie v slávnej UFC.

Kým Viktor Pešta má v najprestížnejšej MMA organizácii na konte päť zápasov, v ktorých vyhrali jeden, Martínek bol tento rok účastníkom UFC v Dana White‘s Contender, kde neúspešne zabojoval o zmluvu. V tomto dueli bude veľmi zaujímavé sledovať, ako sa práve Martínek vyrovná s prehrou v zámorí a či sa mu podarí udržať opasok pre šampióna ťažkej váhy Oktagonu.

„Michal Martínek bude musieť ukázať, či je po neúspechu v UFC zdravotne a mentálne v poriadku. Zobral si naozaj veľké sústo, pretože Viktor Pešta je veľmi skúsený bojovník. Všetci favorizujú Peštu, no ja som jeden z mála ľudí, ktorý verí Martínkovi. Pôjde o veľmi pekný predkrm hlavného súboja,“ povedal nám Pavol Neruda.

Samotný galavečer má na pláne dokopy päť zápasov hlavnej karty a šesť predzápasov. Prvýkrát v histórii organizácie sa očakáva aj vyšší finančný zisk, nakoľko lístky do prvých rád sa vyšplhali až na sumu 1400 eur, čo sú najdrahšie lístky v histórii O2 arény.

„A ostávajú už len dva. Tí ľudia tam chcú byť, lebo ide o takých fanúšikov, ktorí sú radi videní. Nech ostatní vedia, že práve oni majú tie najdrahšie lístky. Na galavečere dokonca privítame prominentných hostí z UFC, dvaja zápasníci. Určite tam budú rôzni ľudia zo šoubiznisu či politiky, ale tých sme nepozývali. Ale sme radi, že to priťahuje takéto hviezdy. Predpokladám, že prvé rady budú plné celebrít,“ dodal na záver Pavol Neruda.

logo-hlavicka

Pre vstup na stránky musíte byť starší ako 18 rokov.

logo-hlavicka

Ďakujeme Vám za registráciu na odber newsletteru! Na zadaný email Vám príde potvrdenie.