Novinky

Spoločnosť Rebuy Stars podporí „zelený“ Telekom Night Run!

Ako avizovali organizátori obľúbeného nočného behu Bratislavou, tohto roku bude mať prívlastok zelený. A nebude pri tom chýbať ani spoločnosť Rebuy Stars.

Tematické behy sú v posledných rokoch fenoménom, z ktorého sa stáva medzi rekreačnými bežcami veľmi obľúbená záležitosť. Telekom Night Run je popredným a najväčším nočným behom organizovaným na Slovensku. Prebehnúť sa nočnou Bratislavou si nenechajú ujsť domáci, ale ani mimobratislavskí bežci, ktorí tak zažijú hlavné mesto ako žiadni iní turisti. Dňa 7. septembra 2019 si už po jedenástykrát budú môcť tento jedinečný beh vychutnať nielen bežci, ale aj milovníci behu a fanúšikovia športu.

Medzi hlavnými partnermi populárnej akcie tohto roku nebude chýbať ani spoločnosť Rebuy Stars: „Sám som aktívnym športovcom, pravidelne behávam a myslím si, že takéto akcie sú pre ľudí nielen zaujímavé, ale aj užitočné,“ vyjadril sa riaditeľ spoločnosti Rebuy Stars Slovensko, Vadim Zmarko a doplnil: „Je to skvelý nápad prebehnúť sa nočnou Bratislavou a okrem športovania mať aj silný emocionálny zážitok.“

Registrácia na nočné preteky bola spustená symbolicky 11. júna a počas troch mesiacov sa záujemcovia môžu registrovať na stránkach bratislavamarathon.com alebo na predpredaj.sk. Preteky majú aj v tomto ročníku svoj limit, ktorým je 5000 účastníkov. Navyše, skorá registrácia sa prvým 2000 prihláseným oplatí. Štartovať budú za zvýhodnenú cenu.

Organizátori ani tento rok nenechávajú behuchtivých účastníkov bez podpory. Riaditeľ podujatia Jozef Pukalovič informoval, že prípravné bežecké tréningy sa začali 19. júna a ich základňa je aj tento ročník na Magio pláži: „Aby boli účastníci motivovaní počas celej 12-týždňovej prípravy, generálny partner Night Runu, spoločnosť Slovak Telekom, odmení všetkých, ktorí sa zúčastnia na 10 tréningoch bežeckými magentovými ponožkami. Športové hodinky Samsung Galaxy Watch majú šancu v záverečnom žrebovaní získať všetci tí, ktorí sa zúčastnia na 4 vybraných súťažných tréningoch. No a všetkých, ktorí by chceli vyhrať štartovné na 11. Telekom Night Run spolu s oficiálnym tričkom podujatia, môžu oň zabojovať vo štvrtkových súťažiach na facebookovom evente 11. Telekom Night Run 2019,“ uzavrel Pukalovič.

Jednou z noviniek je, že v jedenástom ročníku prešlo logo Telekom Night Run redesignom. Podujatie sa prehuplo cez prvých 10 ročníkov a hľadá stále nové výzvy. Aj preto sa jedným z hlavných pilierov v tomto ročníku podujatia stala otázka ekológie. „Záleží nám na životnom prostredí a čistote bežeckých trás a preto sme sa tento rok rozhodli, že naša „bežecká“ stopa bude čo možno najekologickejšia. Medzi zelenými novinkami budú napríklad dva špeciálne bežecké tréningy, ktoré bežcom poskytujeme zdarma. Pôjde o „Plogging“ bežecké tréningy (26.06. a 28.08.), v rámci ktorých budú účastníci na danej bežeckej trase zbierať odpadky. Online zbehne nielen registrácia, ale online bude aj bežecký magazín, ktorý mal doteraz tlačenú podobu. Ďalšími zelenými novinkami sú poháriky na občerstvovačke na trati vyrobené z recyklovateľného papiera, sprievodné vozidlá v podobe elektromobilov a v priestoroch štartu a cieľa bude rozmiestnené množstvo smetných nádob na separáciu odpadu. Zásadnou zmenou prejde aj štartový balíček. Každý účastník dostane obálku z recyklovateľného papiera, v ktorej si nájde „iba“ svoje štartové číslo. K nemu však dostane od nás malý „zelený darček“ v podobe zdravého jabĺčka. Pre našich Telekom zákazníkov sme pripravili jednorazový neobmedzený dátový balíček s platnosťou na jeden deň zadarmo,“ informovala Petra Hrnčiarová, Sr. špecialista komunikácie Telekom.

„Myšlienka zeleného Telekom Night Runu je podľa môjho názoru veľmi invenčná a zároveň prospešná. Otázka ekológie je v dnešnej dobe čoraz naliehavejšia a aj v tomto podporujem organizátorov, že tohto roku zaviedli tieto novinky,“ vyjadril potešenie Vadim Zmarko. A zabehá si tohto roku aj on? „Zatiaľ to zvažujem, ale nie je to vylúčené. Veľmi ma to láka, lebo akcia je dobre pripravená a aj zaujímavá. Možno si naozaj pôjdem zabehať spoločne s ostatnými bežcami, lebo tento beh som zatiaľ neabsolvoval a verím, že by to pre mňa bol silný zážitok,“ uzavrel Zmarko. Telekom Night Run i v tomto roku garantuje veľa zábavy, množstvo sprievodných aktivít, detský večerný beh Rexík, štafetový beh dvojíc na 2x5km, hudobné „stejdže“, vysvietenú nočnú Bratislavu a nezabudnuteľný pocit víťazstva, ktorý bude čakať v cieli na každého bežca. V rámci registrácie si bežci budú môcť zakúpiť jedinečné eventové tričko značky adidas a na všetkých „finisherov“ čaká v cieli parádna medaila a občerstvenie.

logo-hlavicka

Pre vstup na stránky musíte byť starší ako 18 rokov.

logo-hlavicka

Ďakujeme Vám za registráciu na odber newsletteru! Na zadaný email Vám príde potvrdenie.