Novinky

Slovenská pokrová jednotka opäť potvrdila svoje kvality. Šampiónom RSWS Ján Bendík

Nielen 2 hracie dni kvalitného turnajového pokru, či 20.000€ pre tých najlepších, ale aj hviezdne hráčske pole a mnoho zahraničných hráčov prinieslo do košickej pobočky Rebuy Stars v poradí už druhé tohtoročné vydanie turnajovej edície #Series s podtitulom Winter. Turnaj RSWS dnes nadránom vstúpil do svojej finálnej fázy, na konci ktorej sme spoznali nového šampióna. Ním sa po zaujímavom Heads up-e stal EPT hráč roku a slovenská All time money list jednotka Ján Bendík.

Pokrový život na východe sa počas uplynulých dní točil najmä okolo februárového vydania turnajovej edície Series. Tá je vždy zárukou atraktívnej garancie pri pomerne nízkych buy-inoch a inak tomu nebolo ani tentoraz. Turnaj garantoval pri 60€ buy-ine rozdeliť tým najlepších minimálne 20.000€. Okrem 2 hlavných hracích dní, bola súčasťou turnaja aj novinka, ktorá si rýchlo našla svojich fanúšikov a tým aj stále miesto v programovej štruktúre, v podobe Phase 1. Fázové turnaje sa v zahraniční tešia veľkej popularite, hráčom ponúkajú ešte lepšie a výhodnejšie možnosti ako sa turnajov s vyšším buy-inom kvalifikovať aj za „drobné“, preto sa s touto novinkou budete čoraz častejšie stretávať aj v našich poker kluboch. Veľkou výhodou oproti turnajom s označením „Satellites“ je, že hráč postupuje do DAY 1 so stackom, ktorý získal v turnaji „Phase“.

Po dvoch hracích dňoch, ktoré sa uskutočnili v piatok a v sobotu sa číslo entries zastavilo na počte 225. Spolu s dealer addon-s sa celkovo na turnaji vyzbieralo 15.110€ čím sa sľúbená 20.000€ garancia nenaplnila. Z doplatku, ktorý klub zadotoval z vlastných zdrojov, tak malo bezpochyby najväčšiu radosť 44 účastníkov sobotňajšieho finále. Na podiel zo 17.000€ (po odpočítaní 15% fee) koláča výhier malo nárok 12,5% finalistov a prvé výhry v podobe min. cash začínali na 107€.  Tá pravá odmena, o ktorú všetci bojovali, však bola na konci druhom. Nový šampión turnaja Rebuy Stars Winter Series si víťazstvom prilepší o 4.443€.

Medzinárodné zastúpenie v podobne hráčov z Poľska, či z Maďarska, ale aj pokrové stálice východu – tí všetci si brúsili zuby nielen jednu z deviatich stoličiek finálového stola, ale najmä na atraktívne finančné odmeny. Turnaj si medzi inými nenechali ujsť mená ako Richard „Husky“ Balco, Vlado Balco, víťaz charitatívneho pokrového turnaja Oktagon Special 2 Marek Sminčák, či víťaz zvolenského Specialu Pavol Hudáček a šampión Main Eventu festivalu Rebuy Stars Grand Prix Maroš Kráľ.

S postupujúcim časom sa v priebehu noci vykryštalizoval Final Table v nasledujúcom zložení:

Viktor Kľučár
Milan Lakatoš
Jozef Sedláček
Marek Sminčák
Karol Šandl
Matej Vasil
Ján Bendík
Róbert Gonda
Juraj Jančík

Turnaj môže mať vždy len jedného víťaza. Z vyššie uvedeného zoznamu bolo vopred jasné, že núdza o kvalitné pokrové umenie rozhodne nebude. Seat-open ako prvý z deviatky finalistov počul Juraj Jančík (302€), ktorého nasledovali na 8. mieste Viktor Kľučár (382€), na 7. mieste Marek Sminčák (509€), na 6. mieste Karol Šandl (670€), na 5. mieste známy lučenecký hráč Róbert „Pimpi“ Gonda (844€), zemiakovú medailu a odmenu 1.178€ získal Matej Vasil. Prvým, kto okrem finančnej odmeny získal aj trofej bol Jozef Sedláček. Svoj bankroll obohatil 3. miestom o čiastku 1.791€.

Ako inak, než doslova legendárnym by sme mohli nazvať stret poslednej dvojice. Na jednom konci stola lučenecká legenda kartových hier, ktorá je na scéne od jej počiatkov – Milanko Lakatoš a na strane druhej hráč roka EPT, pokrový profesionál a #1 All time money list Slovenska – Ján Bendík.

Šampiónsky trón má miesto len pre jedného a v tomto prípade potvrdil svoje pokrové kvality Ján Bendík. Aj keď odmena 4.443€, ktorú Bendík získal za prvé miesto v turnaji, dozaista nepatrí medzi jeho životné trefy, víťazstvo si však vybojoval zaslúžene a patričná gratulácia je v tomto prípade na mieste. Aby sme však nezabudli ani na runner-upa turnaja Milanka Lakatoša, jeho bohatá zbierka úspechov získala zárez v podobe 2. miesta a odmeny 2.468€. Každý z účastníkov Final table získal okrem finančnej odmeny aj ticket v hodnote 120€ na blížiaci sa narodeninový turnaj poker klubu Rebuy Stars Košice – Birthday 50K.

Lákavá ponuka poker klubu Rebuy Stars Košice však turnajom Rebuy Stars Winter Series ani zďaleka nekončí. Práve naopak. Už vo štvrtok 14.2. totižto začínajú Phase 1 do spomínaného narodeninového turnaja Birthday 50K. Do bojov o 50.000€ sa môžete zapojiť priamo a to 120€ buy-inom, do ktoréhokoľvek z úvodných hracích dní (21., 22., 23. a 24.2. v Košiciach a 22.2 aj vo Zvolene), alebo vo výraznej zľave vďaka Phase 1 turnajom s buy-inom od 14€. V programovej štruktúre turnaja nájdete aj klasické kvalifikácie v podobe Satellite to turnajov. Tie celkovo garantujú 9 ticketov v hodnote 120€. Phase 1 či Satellite to, alebo priamo DAY 1 – výber je len na vás.

Jedným z hlavných lákadiel turnaja bude nielen jeho garancia, ale aj novinka v podobe 3rd Chance bonus-u. Každý kto sa na turnaji zúčastní ktorýchkoľvek dvoch dní (DAY 1A, resp. 1B, 1C, 1D) automaticky získava tretí buy-in do ďalšieho hracieho dňa zdarma. 2 za cenu 3, alebo aj 3rd Chance bonus, je ponuka, ktorá sa rozhodne neodmieta.

Okrem 3dr Chance bonusu prichádza turnaj Birthday 5OK aj s novým formátom vyplácania výhier. Do finálového dňa postúpi 10% všetkých hráčov z úvodných hracích dní, ale na platené pozície siahne až 15%. To znamená, že ak sa v horšom prípade nekvalifikujete do finálového dňa, ale budete v 15% najlepších, 180€, ktoré sú garantované ako min. cash, vás určite neminú.

logo-hlavicka

Pre vstup na stránky musíte byť starší ako 18 rokov.

logo-hlavicka

Ďakujeme Vám za registráciu na odber newsletteru! Na zadaný email Vám príde potvrdenie.