Novinky

“Poker si nálepku gamblerstva určite nezaslúži” myslí si víťaz víkendového RS Spring Series Zvolen Peter Mužík

Dnes sme pre vás vyspovedali jedného z pravidelných návštevníkov herne Rebuy Stars a víťaza víkendového turnaja Rebuy Stars Spring Series Zvolen s garanciou 20.000€, Petra Mužíka. Peter je v miestnej pokrovej komunite dobre známy a na moje otázky odpovedal veľmi ochotne a vyčerpávajúco, začo som mu veľmi vďačný. Dúfam, že sa vám bude rozhovor páčiť.

 

Ahoj Peter ! V nedeľu skoro ráno si sa stal víťazom RS Spring Series Zvolen. V Heads Upe si porazil Lukáša Beňa bez dealu a zinkasoval tučnú odmenu v hodnote 4,567€ + 120€ tiket. Ako sa Ti na turnaji hralo? Mal si veľa ťažkých situácií na rozhodovanie, alebo to bol jeden z tých turnajov s minimom ťažkých spotov, kedy to ide takpovediac samo ? 

,,Ahoj pán reportér ! Tento turnaj sa mi hral naozaj veľmi dobre. Dvojdňová štruktúra zaručuje, že človek nie je v najdôležitejšej fáze turnaja tak veľmi vyčerpaný. Nepamätám si nejaké ťažké situácie, kde by som vyslovene nevedel na čom som. Bolo to spôsobené najmä tým, že takmer celý turnaj som sa pohyboval v rozmedzí od 15 do 25 big blindov a ako sám dobre vieš s takýmto stackom sa človeku hrá najľahšie. Pošťastilo sa mi vychytať pár spotov, kde sa mi to podarilo zúročiť a keď som v jednom momente blind versus blind vytočil “trojouter” začal som veriť vo väčší úspech.”

Na živej scéne, najmä teda vo Zvolene patríš medzi najznámejších hráčov a dalo by sa povedať, že Rebuy Stars je tvojou “domovskou herňou”, zvykneš si ale zahrať aj niekde inde ?

,,Pred érou Rebuy Stars som zvykol za pokrom cestovať do Bratislavy, Nitry, Trnavy či Viedne. Teraz ma to tam už toľko neťahá. Jednak považujem zvolenský “Rebuy” za naozaj dôstojné prostredie s dostatkom zaujímavých turnajov a jednak sa nachádzam v takej etape života, kde mi je pravdupovediac ľúto obetovať celý víkend pokru a cestovaniu za ním. Ten čas radšej venujem svojej rodine . Na svojom “bucket liste” mám však aj miesto na nejaký prestížny turnaj typu EPT či WSOP a zažiť tam tú atmosféru a energiu.”

Venuješ sa výhradne živej hre, alebo si hrával niečo aj online ? Schválne som použil minulý čas, keďže nedávno sa najväčšie online giganty stiahli zo slovenského trhu.

,,Pred polrokom som prestal hrávať online úplne. A považujem to za jedno z tých rozumnejších rozhodnutí. Mám za to, že online poker je robota a nie práve ľahká robota. Ak tomu človek nevenuje dostatok času a ak ho to nenapĺňa aj po inej ako finančnej stránke, tak to vie byť neuveriteľne frustrujúci zážitok. Chce to proste istý typ človeka a hráča aby to robil dlhodobo zodpovedne a “nezmagoril” z toho. Ja taký nie som.”

Jedno slovenské príslovie hovorí, že nikto nepadol z neba učený. Aké boli tvoje pokrové začiatky ? Naštudoval si si nejaké materiály, alebo si sa do toho pustil metódou “pokus – omyl” ? Máš nejaký pokrový vzor ?

,,Ja som začal hrávať pred 10 rokmi najskôr online turnaje. Mal som tú smolu, že sa mi zo začiatku dosť darilo bez toho, že by som okrem pravidiel vedel o pokri niečo viac. Ale relatívne rýchlo a draho (smiech) som prešiel z fázy keď som ani nevedel, čo všetko neviem, prešiel do fázy, že som postupne začal tušiť, čo všetko ešte neviem. Teraz mám pocit, že väčšinu času síce viem čo robím, ale v určitých stránkach stále cítim obrovské rezervy. Najmä vďaka knihám , ktoré o pokri píšu Jonathan Litlle alebo Zachary Elwood sa mi otvoril ďalší rozmer v uvažovaní o tejto úžasnej hre. Súčasný svet pokru síce dôsledne nesledujem, ale boli časy keď som “žral” Daniela Negreanu nielen ako hráča, ale aj ako človeka. Na ňom bolo vidno, že si čas strávený pri pokri vyslovene užíva. Tento aspekt podľa mňa väčšine hráčov vrátane mňa uniká.”

Poker berieš ako prácu, či skôr ako koníčka ? Prípadne niečo medzitým ? Aké sú tvoje ciele, čo by si v ňom rád dosiahol ?

Poker je pre mňa hobby. Bodka. Baví ma na ňom tá intelektuálna rovina, ako aj okamžitá spätná väzba a spoznávanie myslenia druhých ľudí vrátane toho svojho. Myslím, že najmä preto, ho budem hrávať do konca života. No okrem túžby zlepšovať sa , nemám žiadne konkrétne ciele.

Aké typy turnajov ti najviac vyhovujú ? Uprednostňuješ skôr turnaje s deep štruktúrou, kde je väčší priestor na postflop hru, alebo si hovieš skôr v turbo štruktúrach, kde sa to “strieľa” často už od tých skorších levelov ?

Radšej mám pomalšiu štruktúru turnajov s možnosťou prispôsobovať hru svojím súperom v každej ruke a na každom “streete”. Všetci predsa robíme radi veľké bluff-y a hero call-y, no nie ? (smiech). Toto je možné len pri deep štruktúre. Okrem toho sa v nej znižuje aj faktor šťastia. Akoby povedal jeden nemenovaný nestor lokálneho pokru: ,,Poker je maratón, nie šprint, Bobane !

Ako sa ti páči v herni Rebuy Stars ? Si spokojný s prácou zamestnancov či už pokrovej sekcie, alebo obsluhy ? Cítiš sa v nej príjemne ?

,,Rebuy Stars pozdvihol miestny poker na úplne inú úroveň a to nielen v mojich očiach. Jednak garanciami, ale najmä kultúrnym a dôstojným prostredím, ktoré pomáha odburávať pokru nálepku gamblérstva, ktoré si táto hra určite nezaslúži. Pri výbere zamestnancov si vedenie dáva očividne záležať. Osobne mám s väčšinou dílerov, ale aj obsluhy nadštandartne priateľské vzťahy.”

Prídeš si zahrať aj blížiaci sa Rebuy Stars GRAND SLAM s garanciou 50.000€ ?

Túto akciu si rozhodne nenechám ujsť, najmä ak to znovu budeš moderovať ty (smiech).

Ďakujem Ti pekne za rozhovor a prajem veľa úspechov, nielen tých pokrových !

logo-hlavicka

Pre vstup na stránky musíte byť starší ako 18 rokov.

logo-hlavicka

Ďakujeme Vám za registráciu na odber newsletteru! Na zadaný email Vám príde potvrdenie.