Novinky

Tomáš Kúšik: „Pre hráčov robíme poker s radosťou.“

Tomáš Kúšik – rodený v Žiari nad Hronom, má na starosti prevádzku pokru v metropole východu – Rebuy Stars Košice. Ako dlho sa pokru venuje a ako sa aklimatizoval na východnom Slovensku, nám prezradí v nasledujúcich riadkoch.
Začneme asi obligátnou otázkou. Ako dlho sa pokru venujete a aká bola Vaša cesta k ružovým hviezdam Rebuy Stars?

Pokru sa venujem dlhú dobu. Bude to už asi desať rokov, čo som začal na škole s kamarátmi hrávať, avšak vždy na mne skončila povinnosť dealovať. Počas štúdia na vysokej škole v Žiline som bol regulárom v miestnom klube, no následne ma to strhlo do Levíc, kde som pôsobil dva roky ako dealer a ďalšie dva roky ako floorman. V rámci scoutovania talentu pri otváraní pobočky Košice ma oslovili s ponukou Rebuy Stars a keďže som dostal na firmu dobré referencie, ponuku som prijal. V Rebuy Stars som teda od úplného počiatku Košíc, teda jeden a pol roka. Zatiaľ sa mi tu veľmi páči, firma organizuje rôzne teambuildingy, dostávame lístky na akcie ako Temné Kecy či Oktagon, čo hodnotím ako veľké plus.

Prechod zo stredného na východné Slovensko môže byť predsa len šokom. Aklimatizovali ste sa? Ako vnímate Košice a mentalitu hráčov na východe?

Snažím sa aklimatizovať. Keď prídem na stredné Slovensko za rodinou, tak mi vravia že už zaťahujem po východniarsky (smiech). Ale myslím si, že som spolu s hráčmi vykročil správnou nohou. Samozrejme, ako novému prírastku na košickú scénu, sa patrilo predstaviť sa hráčom, čo asi najlepšie vnímal známy regulár V. Minarík, ktorý na toto predstavenie dodnes rád spomína. Snažím sa udržiavať s hráčmi taký až kamarátsky vzťah, predsa len, sú to oni, pre koho poker robíme s radosťou a chuťou každý hrací deň. Košice ako také sú mi veľmi sympatické. Je tu mnoho kultúrnych podujatí, na ktoré chodím a teší ma, že som v meste, v ktorom to žije. Tunajších ľudí mám rád, aj keď treba povedať, že je to úplne iná nátura, na rozdiel od stredného Slovenska, ktorá sa mi páči, ale treba si vyčleniť čas na prispôsobenie sa.

„Fair play je totiž o tom, že verdiktom nie je poškodená ani jedna strana konfliktu.“

Ste striktný vo svojich verdiktoch?

Samozrejme, pravidlá treba dodržiavať. Nastane však mnoho situácií, v ktorých aj obsiahle TDA pravidlá nechávajú voľnú ruku manažérom. V tých prípadoch sa snažím ísť skôr ľudskejšou cestou, najmä ak vidím, že hráč je v pokri alebo u nás prvýkrát a vníma to viac ako spoločenskú udalosť, než dennodenné karty. Vždy však treba byť férový, čomu učím aj našich floormanov. Fair play je totiž o tom, že verdiktom nie je poškodená ani jedna strana konfliktu. Rovnako férovo sa snažím pristupovať aj k zamestnancom, teda svojim kolegom.

Ako reagujete na podnety hráčov? Oslovujú Vás s požiadavkami?

Áno, oslovujú. Patrí to do mojich povinností, ísť a vypočuť si názor hráča, či už ohľadom hry, navrhovaného turnaja, že ešte nedostal kávu alebo či dealer na stole urobil chybu hodnú zavolania floormana. Takéto situácie bezodkladne riešim a následne si, samozrejme, vypočujem aj podnety ohľadom ligy či inej špeciálnej akcie, ktoré potom preberám s vedením firmy. Hráčom naslúcham takmer nonstop a asi to padá na úrodnú pôdu, keďže sa k nám opakovane vracajú nielen domáci, ale zahraniční hráči z Maďarska či Poľska.

Tomáša nájdete na pokrovom pite alebo pri diskusii s hráčom v prevádzke Rebuy Stars Košice. Nebojte sa ho osloviť so svojou požiadavkou, ktorej sa pokúsi čo najskôr vyhovieť. Pre jednoduchšie otázky ohľadom pravidiel alebo hry samotnej, je Vám k dispozícii aj profesionálny floormanažérsky personál, priamo na pokrovom pite, ktorý nájdete pri pokladni.

logo-hlavicka

Pre vstup na stránky musíte byť starší ako 18 rokov.

logo-hlavicka

Ďakujeme Vám za registráciu na odber newsletteru! Na zadaný email Vám príde potvrdenie.