Kasina

Turnaje

Poker

Rebuy Stars

Omaha

Základy

Omaha je kartová hra pre dvoch až desať hráčov. Cieľom hry je vyhrať čo najviac žetónov od súperov. Hra končí vo chvíli, keď sa všetci hráči rozhodnú pre Fold, alebo jeden hráč vyhrá všetky žetóny od ostatných.

Začiatok

Najprv je potrebné určiť pozíciu dealera, tá sa určí pomocou rozdania jednej karty každému z hráčov otočenou lícom hore. Hráč, ktorý má zo všetkých najvyššiu kartu, začne hru na pozíciu dealera. Ak majú dvaja hráči rovnakú najvyššiu kartu, je rozhodujúca farba rovnakých kariet. Hodnota kariet podľa farby sa určuje: Spades (Piky), Hearts (Srdce), Diamond (Káro), Clubs (Kríža).

Ešte pred rozdávaním, dvaja hráči po dealerovej ľavici dajú postupne small blind a big blind. Big blind je rovný najnižšej možnej stávke pre zapojenie hráča do hry, small blind jeho polovici. Takže ak je big blind 50 Kč, potom small blind je 25 Kč.

Akonáhle hráči umiestnia blindy, môže hra začať. Dealer začne rozdávať karty od hráča sediaceho po dealerovej ľavici (ten, čo umiestnil small blind) a pokračuje v smere hodinových ručičiek. Takto rozdáva po jednej karte, kým každý hráč nemá štyri karty.

Stávkovanie

Po rozdaní všetkých kariet, nastane kolo stávkovania pred flopom. Stávkovanie končí akonáhle:

  • Všetci hráči dostanú možnosť hrať
  • Tí hráči, ktorí nezahodili svoje karty, dorovnali posledný stávku

Flop

Akonáhle sa prvé kolo stávkovania ukončí, dealer spáli jednu kartu a rozdá prvé tri karty na stôl (Flop). Akonáhle je flop rozdaný, začína ďaľšie kolo stávkovania. Toto kolo je ukončené, ak sú všetky stávky dorovnané.

Turn

Akonáhle je kolo po flope ukončené, dealer spáli jednu kartu a otočí jednu kartu na stôl (Turn). Na stole sú v tejto chvíli 4 karty a začína ďalšie kolo stávkovania. Hru začne hrať opäť prvý hráč po dealerovej ľavici, ktorý má karty. Toto kolo prebieha rovnako ako kolo po flope.

River

Akonáhle je ukončené kolo po turne, dealer spáli jednu kartu a otočí jednu kartu na stôl (River). Na stole je teraz 5 kariet lícom hore. Toto kolo je už záverečné a prebieha rovnako ako kolo predchádzajúce.

Showdown

Nastáva po ukončení posledného stávkového kola. Princíp showdown  je jednoduchý, hráč s najlepšou výhernou kombináciou berie pot. Výherná kombinácia je rovnaká ako v Texas Hold’em, avšak musí byť zostavená presne z dvoch ľubovoľných kariet, ktoré má na ruke a ľubovoľných 3 kariet na stole. To je práve rozdiel oproti Texas Hold’em. V Texas Hold’em máte na ruke dve karty a je na Vás, ak ich využijete na zostavenie výhernej kombinácie. V Omahe máte na ruke štyri karty a na zostavenie výhernej kombinácie musíte využiť práve dve z nich.

Dealer určí víťaza, odovzdá mu pot, posunie button s dealerom o jedného hráča v smere hodinových ručičiek a začne novú hru. Spolu s dealerom sa posúva o jedného i small a big blind.

Omaha sa hrá buď ako Limitné alebo Pot-limitná hra. V No-limit variante sa prakticky nehrá, pretože je ďaleko viac akčná. Práve pravidlá stávkovania udržujú hru v poriadku.

Hra

Akonáhle sa rozhodne o umiestnení pozícií Dealer, Small blind a Big blind, môže hra začať. Dealer rozdá každému hráčovi 4 karty.

logo-hlavicka

PRE VSTUP NA STRÁNKY MUSÍTE BYŤ STARŠÍ AKO 18 ROKOV

YOU MUST BE EIGHTEEN (18) YEARS OR OLDER TO ACCESS THIS WEBSITE

ZUM BETRETEN DIESSER WEBSEITE MÜSSEN 18 JAHRE ODER ÄLTER SEIN

logo-hlavicka

Ďakujeme Vám za registráciu na odber newsletteru! Na zadaný email Vám príde potvrdenie.