Novinky

Oktagon 14 mieri do Bratislavy s atraktívnymi zápasmi MMA

Oktagon 14 sa stane ďalším nezabudnuteľným turnajom zmiešaných bojových umení. Na Zimnom štadióne O. Nepelu sa totiž v sobotu predstaví špička českej i slovenskej scény MMA, ktorú doplnia známe mená zo zahraničia.

Ťahákom večera však bude určite súboj o titul v bantamovej váhe medzi Tomášom Deákom a Filipom Macekom.

„Znamená to pre mňa určite veľa. Navyše, vraciam sa po pauze, spôsobenej zranením. Chcem sa vrátiť do zápasového a hlavne víťazného tempa. Filip je dobrý bojovník. Už dlhšie ma vyzýva, chce si so mnou zmerať sily a má tiež peknú šnúru víťazstiev, takže je to hlavný adept na titulový zápas. A kde inde by taký mal byť ako doma v Bratislave!“ povedal nedávno pre refresher.sk Tomáš Deák.

Veľkou parádou však bude aj hlavný predzápas večera, v ktorom sa stretnú Robo Pukač so Samuelom „Pirátom“ Krištofičom. Obaja mali byť hlavnými hviezdami večera, no napokon sa tak nestalo.

„Hlavným dôvodom bol práve súboj Deák vs. Macek, v ktorom spoznáme nového šampióna organizácie. Myslíme si totiž, že titulový zápas má byť vrcholom večera. Po takomto súboji sa totiž odovzdá opasok a môžeme oslavovať šampióna. Ak by sme po tom ešte museli protagonistov duelu vyháňať z klietky, pretože čakáme na ďalší zápas, bolo by to neúctivé,“ povedal pre Rebuy Stars jeden z hlavných promotérov organizácie Oktagon MMA Pavol Neruda.

Do Oktagonu sa po dlhšej pauze vracia aj Američan Jeremy Kimball, ktorý sa postaví nemeckému bojovníkovi Timovi Feuchtovi. Tesne pred týmto súbojom sa však udeje atraktívny súboj mladých talentov medzi zástupcom Rebuy Stars tímu Ronaldom Paradeiserom a Leošom Brichtom.

Videl som ho bojovať naživo v Prahe a už vtedy som vedel, že s ním pôjdem. Písal som aj Palovi Nerudovi (jeden z hlavných promotérov Oktagon MMA pozn. red.)… On mi ale odpísal, že je to priskoro a hľadal mi ďalších súperov,“ povedal nám Ronald Paradeiser.

Pavol Neruda tento príbeh sám potvrdil. „Áno, Rony ho chcel od začiatku. Brichta je ale veľmi skúsený bojovník, oveľa skúsenejší ako Ronald Paradeiser. Určite bolo rozumné počkať. Rony mal totiž rôznu sériu zápasov, ale ten posledný mu mimoriadne vyšiel, spravil si chuť a cítime, že teraz je ten správny moment, aby mohol ísť s Brichtom a predviesť vyrovnaný, prípadne víťazný zápas.“

Pavol Neruda tiež vysvetlil, prečo chcel pri týchto dvoch bojovníkoch vyčkávať. „Pre nás je totiž najvyššia priorita, aby to bol dobrý zápas. Nechceme stavať ľahké súboje. Nepomôže to nikomu, zápasníkom, divákom, celému športu, jednoducho ničomu,“ pokračoval Pavol Neruda, ktorý postrehol aj to, že v kategórii do 70kg sa v Oktagone hromadí zaujímavý mix bojovníkov. Navyše, viacerí z nich už potvrdili, že by chceli zápasiť o titul.

Najskôr sa tak ale udeje budúci rok. Táto váhovka je totiž tak nabitá menami, že skôr sa to jednoducho nepodarí. Navyše, teraz nás čakajú ešte tri turnaje, takže sa to môže ešte pekne zamotať.  Hoci je mi to ľúto, pri Ronaldovi Paradeiserovi je nutné povedať, že k súboju o titul je ešte pár víťazstiev vzdialený,“ dodal na záver Pavol Neruda.

logo-hlavicka

Pre vstup na stránky musíte byť starší ako 18 rokov.

logo-hlavicka

Ďakujeme Vám za registráciu na odber newsletteru! Na zadaný email Vám príde potvrdenie.