Novinky

OKTAGON 13 v znamení novej tváre z UFC, ale aj predčasného konca bojovníčky Projektu Y

Už dnes štartuje na pražskej Štvanici Oktagon 13. Turnaj najprestížnejšej československej MMA organizácie opäť sľubuje napínavé zápasy, ktoré vyvrcholia hlavným duelom večera medzi Karlosom Vémolom a Henriqueom Da Silvom, prezývaným Frankenstein.

Súčasťou špecifického turnaja pod holým nebom mali byť aj semifinálové duely medzi dievčatami z Projektu Y. Štvorica zástupkýň nežného pohlavia mala zápasiť o to, ktorá z nich sa predstaví v bratislavskom finále na Oktagon 14.

Duel Petry Batthyány s Ivy Haškovou sa totiž zo zdravotných dôvodov slovenskej zástupkyne neuskutoční. „Mala problémy s chrbtom. Snažila sa to riešiť s fyzioterapeutom, ale, žiaľ, napokon to nevyšlo.“ povedal nám jeden z promotérov organizácie Pavol Neruda. Sama Petra Batthyány už tri týždne dozadu tvrdila, že prerušila na blížiaci sa súboj prípravu pre nečakané bolesti chrbta. Stále však verila, že sa zástupkyňa Rebuy Stars tímu dokáže do súboja postaviť.

Bohužiaľ, je to pravda. Z Projektu Y musím zo zdravotných dôvodov odstúpiť. Konkrétne pre zranenie bedrovej chrbtice, platničky a stehenného svalu. Lekári mi povedali, že rekonvalescencia bude trvať až tri mesiace. Chcem poďakovať OKTAGONu za príležitosť a fanúšikom za obrovskú podporu,“ povedala nám Petra Batthyany, ktorá ešte počas posledného rozhovoru pre Rebuy Stars tvrdila, že bojuje s podobnými problémami.

Do poslednej chvíle sme robili všetko, aby som mohla nastúpiť. Celá organizácia sa mi snažila s mojim zdravotným stavom pomôcť a nájsť cestu. Bohužiaľ, nejde to. Aj tak za celý Projekt Y ďakujem.

NAJOČAKÁVANEJŠÍ ZÁPAS VEČERA PROMOTÉROV PREKVAPIL

Napriek tomu sa diváci môžu počas blížiaceho sa víkendu tešiť na množstvo ďalších skvelých zápasov. Hoci je celá karta poriadne našliapaná a sú medzi nimi mnohé mená, ktoré sa predstavili aj v UFC, podľa Pavla Nerudu sa diváci nevedia dočkať úplne niekoho iného.

Medzi najočakávanejšie súboje bude patriť duel Milana Ďatelinku s Václavom Mikuláškom. Odkedy sme zverejnili promo video k tomuto duelu, na youtube ho zhliadlo viac ako 85-tisíc fanúšikov. Navyše, obaja majú taký pouličný typ boja, čo zrejme najviac priťahuje publikum,“ pokračoval jeden z hlavných promotérov organizácie, ktorý sa sám nevie dočkať konfrontácie týchto dvoch bojovníkov.

Obaja borci sa do seba totiž pustili už na prvom staredowne v júni a aj to naznačuje, že zápas bude mať poriadne grády.

Je to medzi nimi napäté, uvidíme, ako to bude prebiehať na vážení. Bude zaujímavé sledovať, či sa aj tam do seba už pustia, alebo nastane medzi nimi športový rešpekt. Sám som na to zvedavý.“

PRÍCHOD VIKTORA PEŠTU

V rámci turnaja Oktagon 13 sa v organizácii predstaví ďalšia nová tvár, ktorá má za sebou aj päť zápasov v najprestížnejšej organizácii UFC. Ide o českého bojovníka Viktora Peštu, ktorý sa postaví v hlavnom predzápase večera proti 39-ročnému Američanovi Mikeovi Kyleovi.

Príchod Viktora Peštu je na československej MMA scéne veľká udalosť. Prvýkrát sa totiž bývalý český zápasník UFC predstaví pred domácim publikom,“ povedal Pavol Neruda.

Podľa jeho slov však bude hlavným lákadlom večera Karlos Vémola. Ten totiž nastúpi proti Brazílčanovi Henriquemu Da Silvovi. A podľa Pavla Nerudu nepôjde pre českého bojovníka vôbec o ľahký zápas.

Najmä preto, lebo má na konte pätnásť zápasov, z toho trinásť KO. Toto je úplný strelec. Neviem, či takéto skóre niekto má. Zrejme asi áno, no nebude ich veľa. Ale na svetovej úrovni ak nie je jediný, tak jeden z mála, čo sa môže pýšiť podobnou štatistikou.“

Pre Karlosa pôjde zrejme o najťažšieho súpera, akého kedy mal. Aj v celosvetovom rebríčku sú blízko seba. Keby aj prehral, tak to vôbec neznamená, že je horší zápasník.“

Hoci sa český bojovník vždy pripravuje na najbližší zápas, určite už má v hlave aj duel storočia proti Attilovi Véghovi. Ten by sa mal uskutočniť na novembrovom Oktagone v pražskej O2 Aréna.

Je však možné, že ešte na jeden nastúpi. On by to chcel, lebo rád ostáva v zápasovom tempe. Tým pádom je možné, že nevydrží tak dlho bez súboja. Nie je však vylúčené, že sa bude pripravovať už len na duel s Attilom Véghom,“ dodal na záver Neruda.

logo-hlavicka

Pre vstup na stránky musíte byť starší ako 18 rokov.

logo-hlavicka

Ďakujeme Vám za registráciu na odber newsletteru! Na zadaný email Vám príde potvrdenie.