Novinky

OKTAGON 13 opäť ukázal, že patrí medzi top organizácie Európy

Pravidelne to potvrdzujú zápasy na týchto turnajoch, ale aj samotní bojovníci, ktorí si pochvaľujú úžasnú atmosféru. Tentokrát sa turnaj konal pod holým nebom na pražskej Štvanici, ktorá bola navyše vypredaná.

Po turnaji to potvrdil jeden z promotérov Oktagonu Ondřej Novotný. „Predali sme zhruba 7300 vstupeniek, čiže bolo vypredané.“ Nasledovala prvá otázka na Davida Dvořáka, ktorý zaznamenal už trinástu výhru za sebou, či je v Oktagone spokojný.

Nadmieru. Táto akcia bola skvelá a nemám sa, na čo sťažovať,“ usmieval sa český bojovník, ktorého potom doplnil podpichovačskou reakciou Ondřej Novotný. „Čo je to za otázku?

A presne na tento podnet reagoval neskôr Karlos Vémola. Ten totiž po ďalšej výhre odkázal všetkým bojovníkom, ako veľmi sa organizácia Oktagon MMA zaslúžila o ich propagáciu.

Je na čase, aby sme si všetci uvedomili, že Oktagon patrí medzi najväčšie európske organizácie. Každý z nás, čo sme tu, máme sen zápasiť v UFC či Bellatore. Okrem KSW však v Európe neexistuje organizácia, ktorá stabilne uchvacuje toľko ľudí ako Oktagon. Z organizácií, kam sa chceme všetci dostať, je nás v Oktagone viac vidieť. Vďaka Oktagonu nás sleduje celá Európa,“ povedal 34-ročný bojovník, ktorý má v UFC na konte šesť zápasov.

KARLOS VÉMOLA vs. HENRIQUE DA SILVA

Jeho druhý v rámci najprestížnejšej česko-slovenskej organizácie proti Henriquemu Da Silvovi patril k vrcholom pražského galavečera. Český bojovník v ňom ani chvíľu nečakal a svojho súpera ihneď strhol na zem, kde ho ničil obľúbenou technikou ground and pound. Rovnaký obrázok diváci videli počas celého zápasu až do samého konca, čo znamenalo jednoznačnú výhru českého „Terminátora“.

Ja sa dostávam do situácie, kedy predo mňa prichádzajú kvalitní súperi. Všetci ste hovorili, že aký je Frankenstein nebezpečný, no mňa sa ani len nedotkol. Väčšina súperov sa ma ani nesnaží poraziť. Skôr sa snažia prekaziť to, aby som ich neukončil v prvom kole. Stále sa bránia a čakajú či urobím chybu,“ vravel na tlačovej konferencii po turnaji Vémola, ktorý ale priznal, že sa jednej veci v tomto súboji bál.

A to, že bol oveľa väčší a vyšší súper, akých som mal predtým. Tak som sa sústredil na silu. Tú som si natrénoval. Nemal som problémy ani s takedownami, čoho som sa obával.

MACHMUD MURADOV vs. WENDELL OLIVIERA

Hlavný predzápas večera patril súboju Machmuda Muradova s Brazílčanom Wendellom Olivierom. Duel v strednej váhe do 84 kg začal z ostra, keď Oliviera vypustil štipľavý highkick. Muradov odpovedal round kickom a následne svojho súpera strhol na chvíľu na zem. V postoji sa Muradov pokúšal kombináciami trafiť Olivieru, no vyšlo mu to iba raz push kickom priamo na tvár.

V druhom kole využil Uzbecký bojovník situáciu a strhol svojho súpera opäť na zem, kde ho zasypal spŕškou tvrdých úderov, ktoré ale Brazílčan zvládol. Druhýkrát už ale Oliviera nemal nárok a Muradov si pripísal ďalšie víťazstvo.

Vraj ho štyri roky nikto neukončil. Takže tu to máte, tu sú to iné „řízky“. Vďaka mojim trénerom som každý zápas lepší,“ vravel po súboji Muradov, ktorý je pripravený na súboj už v Bratislave.

VÁCLAV MIKULÁŠEK vs. MILAN ĎATELINKA

Tretí zápas hlavnej karty patril medzi najočakávanejšie súboje večera. Proti sebe totiž stáli borci Milan Ďatelinka a Václav Mikulášek. Súboj do 84 kg patril od začiatku slovenskému zástupcovi, keď uštedril Mikuláškovi niekoľko presných úderov na tvár. Následne si českého bojovníka stiahol pretočeným takedownom na zem, kde Mikuláška zachytil a ukončil na rear naked choke.

Cítil som, že to škrtenie ešte nebolo dobre chytené, tak som si dával pozor, aby mi z neho neutiekol a sústredil sa na to, aby som to dokončil správne,“ vravel po súboji Milan Ďatelinka, ktorý má za sebou už šiesty víťazný súboj v rade a túži zápasiť o titul. V jeho váhovej kategórii je však jedna veľká legenda.

Karlos Vémola? Tak toho ešte nevyzývam, ale chcem zápas o titul. Najlepšie niekedy v zime,“ dodal s úsmevom Ďatelinka.

JAKUB BĚLE vs. MIROSLAV BROŽ

Ďalší zápas hlavnej karty medzi Jakubom Běle a Miroslavom Brožom bol v znamení návratu prvého menovaného. Do Oktagonu sa totiž Běle postavil druhýkrát po tom, ako v roku 2016 prehral vo finále I. série Oktagon – Výzvy s Gáborom Borárosom.

Súboj sa však ani len nezačal a rozhodca Ján Hudák duel prerušil, keď Jakub Běle dostal svojho súpera na zem, kde sa ho snažil tvrdými kladivami ukončiť. Brož sa ale ihneď postavil, no zápas bol už na konci a z výhry sa po minúte a pätnástich sekundách, za ohlušujúceho piskotu, tešil Jakub Běle.

Teraz naozaj neviem či pískate na mňa alebo na niečo iné. Vnímal som to tak, že som trafil prednú a zadnú. Míra trocha „zabruslil“ a ďalej neviem. Padal podo mňa a ja som robil všetko možné, následne tam skočil rozhodca a to už ja neovplyvním. Každopádne veľký rešpekt Mirovi,“ hodnotil zápas Jakub Běle.

Slova sa ujal aj Miroslav Brož, ktorý bol po zápase veľmi sklamaný z verdiktu rozhodcu. „Toto by sa v MMA stávať nemalo. Na cuty sa predsa neprehráva. Pokiaľ stojíme, tak nás nechajte sa biť. Možno si za to môžem aj ja sám, ale som z toho fakt dosť sklamaný,“ dodal smutným hlasom Miroslav Brož.

LEOŠ BRICHTA vs. ALISTON CORDEIRA

Otvárací súboj hlavnej karty patril českému zápasníkovi Leošovi Brichtovi a Brazílčanovi Alistonovi Cordeirovi. Súboj oboch borcov sa odohrával prevažne v postoji, čo imponovalo aj publiku, ktoré dostával do varu najmä Leoš Brichta. Český zápasník totiž počas celého súboja udával tempo a krásnymi kombináciami v postoji Brazílčana ničil.

V druhom kole dokonca dvoma tvrdými lakťami pri pletive a jedným z otočky, otvoril súpera, z ktorého sa začala na zem liať krv. Červený vodopád sa lial z tváre Cordeiru aj v treťom kole, ktoré sa už ale väčšinou odohrávalo na zemi. Brichta si však súboj postrážil a jednoznačným verdiktom rozhodcov vyhral 3:0 na body.

Prvýkrát som bol v oktagone plné tri kolá. Fyzičku si neobjednávam, idem vždy plné bomby, ale asi to budem musieť zmeniť. Asi by som to mal ukončovať skôr, lebo je to makačka,“ smial sa český zápasník, ktorý si na ďalší súboj vypýtal Jakuba Dohnala.

VIKTOR PEŠTA vs. MIKE KYLE

Hlavný duel predzápasov patril novej tvári Oktagonu Viktorovi Peštovi, ktorý sa postavil Američanovi Mikeovi Kyleovi. Duel vo váhovej kategórii do 96 kg začal lepšie americký bojovník, keď trafil Peštu presnou prednou do tváre.

Následne sa ale ukázal Pešta, ktorý zadnou trafil Kylea a následne ho strhol na zem. Tam si ho už Pešta pripravil na ukončenie rear naked choke a po dvoch minútach zápas ukončil.

Ďakujem za privítanie. Som veľmi rád, že som tu a že tu môžem zápasiť. Mám ale odkaz v poloťažkom smetisku. Je tu nový kohút a ovládne to tu,“ vravel Pešta, ktorý zároveň vyzval Jeremyho Kimballa na súboj.

DAVID DVOŘÁK vs. ARSEN TAIGIBOV

O druhý predzápas večera sa postaral český bojovník David Dvořák s Ukrajincom Arsenom Taigibovom. Duel vo váhe do 57 kg sa niesol v znamení sústredeného začiatku oboch bojovníkov. Dvořákovi sa podarili viaceré presné kombinácie a väčšinou low kickmi okopával súperovu prednú nohu. Ten mu to ale rovnakou porciou úderov vracal.

Druhé kolo pokračovalo v podobnom duchu, až v jeho závere sa Dvořák dostal na chrbát Ukrajinca, ktorého postupne dostal do pozície body triangle, kde mu následne nasadil rear naked choke a bolo po zápase.

JAKUB BAHNÍK vs. MICHAL KONRÁD

V rámci druhej karty sa predstavil aj účastník tretej série Oktagon – Výzvy Michal Konrád, ktorý si to rozdal v českom derby s Jakubom Bahníkom v ľahkej váhe do 70 kg. Hoci Konrád vstúpil do zápasu pekným highkickom a pokusom o takedown, jeho súper postupne prevzal iniciatívu a po presnom zdviháku Konráda totálne odrovnal a na zemi sa ho snažil ešte doraziť, čo už ale rozhodca prerušil a víťazstvo patrilo Jakubovi Bahníkovi.

EVA BORODÁČOVÁ vs. KATEŘINA KLINDEROVÁ

V rámci predzápasov Oktagonu 13 bol na rade aj sledovaný súboj medzi semifinalistkami Projektu Y Kateřinou Klinderovou a Evou Borodáčovou. Tie si to rozdali vo váhovej kategórii do 61 kg a od začiatku mal súboj poriadne grády. Spočiatku to vyzeralo, že česká zástupkyňa bude mať v zápase prevahu, keď Borodáčovú neraz presne triafala prednou, no postupne sa zápas dostal do rúk slovenskej zástupkyni.

Borodáčová totiž neuveriteľným spôsobom ustála útoky v prvých dvoch kolách Klinderovej a v tom záverečnom využila svoju kondíciu a presne začala súperku triafať. V treťom kole ale prišiel zvrat, keď Klinderovej stiahol rozhodca bod za vyhýbanie sa boja. Borodáčová následne začala viac útočiť a zápas napokon museli rozhodnúť body, ktorých väčšina bola pripísaná práve slovenskej zástupkyni.

Eva Borodáčová tak postúpila do septembrového finále, kde sa postaví Ivy Haškovej, ktorá sa doň dostala bez boja, nakoľko jej súperka Petra Batthyány zo zápasu musela odstúpiť pre zdravotné problémy.

Ďakujem veľmi pekne všetkým, ktorí ste fandili mne alebo Katke. Veľmi by som sa chcela poďakovať svojim rodičom, priateľom a v neposlednej rade mojim trénerom,“ vravela po súboji Borodáčová.

DAVID MORA vs. TOMÁŠ KVAPIL

Tretí duel v rámci predzápasov sa šiel v perovej váhe medzi českým zástupcom Tomášom Kvapilom a španielskym borcom Davidom Morom. Súboj sa spočiatku niesol v postoji, no po nepodarenom pokuse o takedown Kvapila sa Mora do svojho súpera zahryzol a snažil sa využiť skúsenosti z jiu jitsu. Kvapil sa ale z toho dostal a zdalo sa, že preberie pri pletive iniciatívu.

Mora ale v závere prvého kola trafil Kvapila lakťom nad obočie tak, že súboj musel pre veľký cut rozhodca prerušiť a víťazstvo prisúdiť španielskemu borcovi.

DAVID HOŠEK vs. MICHAL VARCHOLA

Druhý zápas na Štvanici patril slovensko českej konfrontácii medzi Michalom Varcholom a Davidom Hošekom. Duel v strednej váhe začali obaja borci opatrne a v prvých minútach si vymenili len pár úderov.

Čakalo na väčšiu akciu, ktorá ale napokon prišla v polovici prvého kola. Hošek totiž svojimi presnými údermi Varcholu dostal do obrany a skočil mu na chrbát, kde mu snažil nasadiť rear naked choke. Jeho súper si napokon pri páde zranil koleno a duel odklepal.

Spočiatku som bol taktický, súper vyzeral, že si veril. Nevedel som, čo od neho môžem čakať. Nejak som to rozbehol, držal som taktiku a vyšlo to,“ vravel po zápase David Hošek, ktorý nepriamo vyzval na ďalší zápas Ondřeja Rašku.

MATOUŠ KOHOUT vs. MATÚŠ ŠUTKA

Otvárací zápas Oktagonu 13 patril česko-slovenskej dvojici Matouš Kohout vs. Matúš Šutka. Duel vo váhovej kategórii do 70 kg lepšie začal slovenský borec, no v prvom kole bol aktívnejší Kohout, kde svojho súpera dokonca raz priamo trafil zadnou. V druhom kole boli už obaja borci aktívnejší, no viac zo zápasu mal Kohout, ktorý svojho súpera vôbec nešetril a v závere kola rozdal Šutkovi tvrdé kolená a lakte.

V treťom kole opäť dominoval český bojovník, ktorý ale v jeho závere takmer prišiel o jasný triumf, keď sa mu Šutka snažil nasadiť páku na nohu. Napokon to ale slovenskému zápasníkovi nevyšlo a duel rozhodcovia prisúdili jasným verdiktom Kouhoutovi.

Hlavná Karta

 • Karlos Vémola porazil Frankensteina Silvu na body
 • Mahmud Muradov porazil Wendella Marquesa v 2. kole na TKO
 • Milan Ďatelinka porazil Václava Mikuláška v 1. kole na submisiu (RNC)
 • Jakub Běle porazil Miroslava Broža v 1. kole na TKO
 • Leoš Brichta porazil Alistona Cordeiru na body

Prelims

 • Viktor Pešta porazil Mikea Kylea v 1. kole na submisiu (RNC)
 • David Dvořák porazil Arsena Taigibova v 2. kole na submisiu (RNC)
 • Jakub Bahník porazil Michala Konráda v 1. kole na TKO
 • Eva Borodáčová porazila Kateřinu Klinderovú na body
 • David Mora porazil Tomáša Kvapila po 1. kole na TKO (ukončené rozhodcom – cut)
 • David Hošek porazil Varcholu v 1. kole na submisiu (RNC)
 • Matouš Kohout porazil Matúša Šutku na body
logo-hlavicka

PRE VSTUP NA STRÁNKY MUSÍTE BYŤ STARŠÍ AKO 18 ROKOV

YOU MUST BE EIGHTEEN (18) YEARS OR OLDER TO ACCESS THIS WEBSITE

ZUM BETRETEN DIESSER WEBSEITE MÜSSEN 18 JAHRE ODER ÄLTER SEIN

logo-hlavicka

Ďakujeme Vám za registráciu na odber newsletteru! Na zadaný email Vám príde potvrdenie.