Novinky

Masuro, Urban a Chalupka o korone. Prevencia, obavy a rušenie turnajov

Koronavírus. Pojem, ktorý ochromil našu planétu. Strašiak, ktorý zasiahol do života takmer každého. Zatvára hranice, izoluje mestá, ruší kultúrne, verejné, športové podujatia…a ruší aj pokrové turnaje. Zisťovali sme medzi špičkovými slovenskými hráčmi pokru, ktorí hrávajú doma, no najmä v zahraničí, ako ich život ovplyvnil koronavírus.

Všetkým hráčom sme položili rovnaké otázky:

 1. Ako vnímaš, čo sa deje vo svete so šíriacou sa epidémiou koronavírusu?
 2. Máš strach?
 3. V kasínach na Slovensku i v zahraničí sa rušia pokrové turnaje. Je to správne riešenie?
 4. Čo budeš robiť najbližšie týždne? Hrať online, dať si od pokru pauzu alebo sa odizoluješ od okolitého sveta doma či niekde v zahraničí?

Tomáš „Masuronike“ Kubaliak

 1. Mojím krédom je, že na svete by nám bolo lepšie v momente, keby sa ľudia k veciam, do ktorých sa nevyznajú, radšej nevyjadrovali. A preto som rád, že ste ma ako odborníka na koronavírus oslovili. Stav našej špajze je: cca 1kg polohrubej múky, 8 polievkových lyžíc špaldovej múky, 3 konzervy tuniaka atď.
 2. Keďže mňa samotného to pravdepodobne až tak neohrozuje, tak som pokojný a strach nemám. Skôr sa bojím o starších ľudí.
 3. Jasné! Pokrový turnaj je jedno z miest s najväčšou šancou nákazy, keďže ľudia kašlú, kýchajú do ruky a potom chytajú žetóny. Prípadne si cestou zo záchodu neumyjú ruky. Každopádne, keďže vírus ohrozuje najmä starších ľudí a je v našom záujme chrániť hlavne túto kategóriu hráčov, plne súhlasím s opatreniami.
 4. Mal som v pláne dostrihať vlogy z Uruguaja a Rozvadova a potom ísť na EPT do Soči. Tam zatiaľ nebol potvrdený žiaden prípad (aj keď nikto nevylúčil, že tam nie je už ‘3,6 not great, not terrible’). Nuž ale, korona ma uväznila doma a tak som doma. Nemám ako a odkiaľ odletieť. Písal som ľudom z EPT, vyzerá to tak, že event nezrušia, no keďže nemôžem do Ruska ísť, vyplatia mi doláre za buy-in, ktorý si vykvaldil.

Pavol Chalupka

 1. Samozrejme, že ma celá situácia znepokojuje. Hlavne, keď prichádza toľko protichodných informácii.
 2. Strachom by som to nenazval, ale samozrejme, isté obavy sú namieste.
 3. Rušiť verejné akcie je dobré. Zdá sa, že aj v Číne sa vírus podaril zastaviť práve takýmto spôsobom. Je treba, aby ľudia boli disciplinovanejší a v prípade, že ministerstvo zdravotníctva vydá nejaké nariadenia/odporúčania, tak aby sa toho držali.
 4. V poslednej dobe hrávam hlavne živé cashovky. Akurát teraz prerušili v Rakúsku až do 4. apríla ponuku pokru v štátnych kasínach. Po udalostiach okolo Concordu nastal vo Viedni boom rôznych privátnych cash games a myslím si, že týmito rozhodnutiami sa to ešte znásobí. Online hrávam veľmi sporadicky, ale je možné, že ak bude tento stav pretrvávať, tak budem musieť nejak obnoviť skills pomocou nejakých tréningových stránok a znovu začať hrávať viac online. Je dokonca možné, že okrem populačnej explózie zažijeme Online Corona Boom.

Dávid Urban

 1. Ako vždy sa ľudia vedome kŕmia rôznymi klamlivými informáciami. Sú nelogickí a šíria jedenkrát prečítané svetopravdy a s nimi aj paniku. Otravuje ma to.
 2. Nie, v rámci možností som zvýšil opatrenia.
 3. Myslím si, že prevencia je namieste, aby sa zabránilo šíreniu. Toho času hrávam v Amerike. Kasína v Los Angeles sú zatiaľ otvorené, zopár dealerov nosí ochranné rúška, po ruke sú aj antibakteriálne gély. To je všetko. No ak je hráč nachladnutý, ostatní pri stole mu dajú pocítiť, že tam nie je vítaný.
 4. Doma v garáži usporiadam zápasy nakazených na život a na smrť. Alebo, pri najhoršom (či najlepšom) pôjdem do Mexika.
logo-hlavicka

PRE VSTUP NA STRÁNKY MUSÍTE BYŤ STARŠÍ AKO 18 ROKOV

YOU MUST BE EIGHTEEN (18) YEARS OR OLDER TO ACCESS THIS WEBSITE

ZUM BETRETEN DIESSER WEBSEITE MÜSSEN 18 JAHRE ODER ÄLTER SEIN

logo-hlavicka

Ďakujeme Vám za registráciu na odber newsletteru! Na zadaný email Vám príde potvrdenie.