Novinky

Masuro ako Cézar. Prišiel, videl a vyhral 5.387€!

Ako bájny Cézar sa mohol cítiť Tomáš ‘Masuronike’ Kubaliak po turnaji Rebuy Stars Special vo Zvolene. Jeden z najlepších pokrových hráčov na slovenskej scéne totiž prišiel, videl, zvíťazil. Alebo teda, ako slávny rímsky cisár – Veni, vidi, vici.

Sobotňajšia jednodňovka prilákala na stredné Slovensko už tradične húfy hráčov. Tí vytvorili pri buy-ine 120€ 207 entries, dvadsaťtisícový garant sa tak nielenže hravo naplnil, ale aj s addon-mi prezbieral na šťavnatých 26.760€.

Od prvých levelov sa hralo naplno. Zamestnanci zvolenského kasína si tak mohli povedať – Alea iacta est – Kocky sú hodené. Teda, v tomto prípade, karty. Na televíznom stole, keďže turnaj bol streamovaný, sa dlho staral o zábavu a poriadnu pokrovú šou víťaz novoročného turnaja RS Mini Series Miroslav Petr, ktorý ničil jedného súpera za druhým. Pravá orechová šou však začala až v momente, keď si k nemu na stôl prisadol Ján Kľačan. Títo dvaja hráči predvádzali vypäté súboje ako Niki Lauda a James Hunt v pamätnej sezóne 1976 v seriáli F1. Inými slovami, nič si nedarovali a ich hry boli mnohokrát viac o egu, ako o správnej hre. Ale tak, ktorý pokrista nehral aspoň raz egom?

Zatiaľ čo Petr a Kľačan si hrali svoju two man show na televíznom stole, na jedno z vedľajších zbieral čip za čipom ‘Masuro’, ktorý prišiel na turnaj povzbudený chuťovkami z kvalitnej zabíjačky iného mašura. Ale späť k turnaju. Vo fáze posledných dvoch stolov došiel Petrovi a Kľačanovi dych, a tak skončil prvý menovaný na 16. pozícií, druhý sa umiestnil o päť priečok lepšie.

Finálová osmička sa vyformovala približne o štvrtej hodine rannej
, po pár hrách sa rýchlo poberali na kasu shorti. K najväčším sumám alebo na pomyselný stupeň víťazov sa dostalo trio Kubaliak a dvaja Martinovia – Hruška a Gažo. Pôvodný čiplíder finálového stola Hruška sa napokon dostal do záverečného heads-upu s Masurom, kde sa hráči nedohodli na deale, teda, ani ho neskúšali vypočítať. Jasné teda bolo, že niekto si odnesie celú sumu určenú pre víťaza – 5.387 €.

Krátko pred siedmou hodinou rannou sa tým vyvoleným napokon stal favorizovaný Tomáš Kubaliak, ktorý dosiahol na svoj prvý live turnajový titul, nielen v sieti kasín Rebuy Stars, ale aj na domácej pôde. A teraz príde ta totálna pecka. S Masurom sme robili rozhovor aj počas turnaja. Prezradil v ňom, že skraja roka si dal cieľ, vyhrať nejaký live turnaj. No a keďže Kubaliak nie je ako typický slovenský politik, že sľubuje, sľubuje, ale skutek utek, pri prvej príležitosti svoj cieľ aj naplnil a turnaj vyhral!

„No ale ja si dávam reálne ciele, chápeš? Keď poviem, že idem vyhrať turnaj, tak prídem, vyhrám prvý turnaj a je. Nemusím sa s tým zabávať celý rok,“ povedal v prvej reakcii na svoj triumf a v dobrej nálade, hoci už poriadne unavený, pokračoval: V závere heads-upu som urobil aj jednu hlúposť, keď som s postupkou len docalloval súperov raise. Až mi bolo ľúto všetkých prítomných, ktorí chceli ísť takisto domov a ja som im to neumožnil. Ale tak, napokon som vyhral. A čo budú moje najbližšie kroky? Hovorí sa, že v najlepšom treba prestať. Že by som skončil s live pokrom?“ zavtipkoval Kubaliak a zároveň pozval všetkých obyvateľov Lučenca na námestie, kde sa chystal oslavovať triumf s pohárom po vzore hokejistov v Stanleyho pohári.

Tak sa teda skončil ďalší diel extrémne populárnej jednodňovky s 20-tisícovým garantom vo zvolenskom kasíne Rebuy Stars. Všetkým hráčom, ktorý sa umiestnili na platených pozíciach blahoželáme. Tí, ktorí ste neuspeli, veľmi zúfať nemusíte. Ponuka poker klubov Rebuy Stars na najbližšie obdobie je pomerne bohatá. Stačí si len správne vybrať: