Novinky

Legendy trénovali na ľade aj za pokrovým stolom

Týždeň pred prvým Winter Classic Games v histórii Slovenska si na strednom Slovensku dali zraz legendy slovenského hokeja, ktoré budú v sobotu 2. februára hviezdami prvého dňa jedinečného podujatia v Banskej Bystrici. Okrem tréningov v dejisku zápasu prispeli aj k dobrej veci, keď sa zúčastnili charitatívneho pokrového turnaja v zvolenskej pobočke Rebuy Stars Slovensko a aj za pokrovými stolmi ukázali, že súťaživosť a snahu vyhrať majú jednoducho v sebe. Richard Zedník sa dokonca po vyše dvanástich hodinách stal spolu s Miroslavom Kvasnom víťazom turnaja.  

Dvojdňové Winter Classic Games, ktoré sa uskutoční 2. a 3. februára na banskobystrických Štiavničkách malo týždeň pred prvým buly zaujímavú predohru. Na zimnom štadióne v Banskej Bystrici sa stretli hokejisti zlatej slovenskej generácie, aby si zatrénovali na ľade a vyskúšali disciplíny, ktoré budú v sobotu súčasťou súťaží zručnosti. Zaujímavé výsledky a rozhodnutia priniesol tréning streľby na štyri terče zavesené v rohoch bránky. „Zostrelil som ich na päť pokusov, takže ešte mi niečo v rukách ostalo,“ pousmial sa útočník Tomáš Kopecký, pre ktorého je Winter Classic Game návratom na ľad po takmer troch rokoch. „Veľmi sa teším na celú akciu. Medzi nami bolo stále veľa súťaživých chalanov a verím, že to nebude len o exhibícií a určite sa budeme medzi sebou hecovať,“ poznamenal Kopecký. Prekvapujúco menej úspešný bol v streľbe na terče Peter Bondra. „Nešlo mi to, tak túto súťaž vynechám. Dohodol som sa s Rišom Lintnerom, že sa zapojím do prestreľovania áut. Dúfam, že nenarobím nejaké škody,“ smial sa strelec zlatého gólu z MS v Göteborgu v roku 2002. Zápas pod holým nebom je pre neho návratom do detských čias. „Ja by som bol najradšej, keby sa to hralo na zamrznutom Štrbskom Plese. To je len sen. Ako malý som bol celý deň vonku, za to, že som nejedol, som občas aj schytal. Prichádzal som domov mokrý a celé dni som korčuľoval. Týmto zápasom si to pripomeniem,“ dodal Bondra.

Najväčšie skúsenosti so zápasmi pod holým nebom má z NHL Marián Hossa. Ten bohužiaľ od lekárov nedostal povolenie vybehnúť na ľad v hokejovej výstroji, a tak bude na lavičke jedného mužstva legiend v pozícii kouča. Ale zapojí sa aj do súťaží zručnosti, konkrétne do streľby zo strechy na bránku vzdialenú vyše sto metrov. „Chalani, predovšetkým tí, ktorí nastúpia v nedeľu na ligový zápas medzi Banskou Bystricou a Zvolenom si to musia predovšetkým užiť. Najmä tie tréningy, ktoré im pripomenú detstvo. Streľbu zo strechy, respektíve z vyvýšeného miesta, som si vyskúšal pred niekoľkými rokmi v Trenčíne na štadióne, dal som dva góly z troch pokusov. Tam ale bola tá vzdialenosť menšia a tu určite do toho vstúpia aj poveternostné podmienky ako vietor a podobne,“ hovorí Hossa.

Po tréningu na ľade a skúške streľby zo strechy priamo v dejisku Winter Classic Games absolvovala štvorica hokejistov aj iný druh tréningu. Vo zvolenskej pobočke Rebuy Stars Slovensko vymenili puk za žetóny a hokejky za pokrové karty na charitatívnom pokrovom turnaji, ktorého výťažok putoval na konto nadácie Kvapka nádeje. K takmer stovke hráčov sa pridali Richard Lintner, Ján Lašák, Rastislav PavlikovskýRichard Zedník a aj za pokrovými stolmi ukázali, že chuť víťaziť im nie je cudzia. „Som veľmi rád, že jedným z našich skvelých partnerov Winter Classic Game je aj Rebuy Stars Slovensko. Potvrdením toho je aj tento turnaj, ktorý je nielen zábavou, ale aj príležitosťou podporiť dobrú vec,“ povedal Lintner, ktorý v priebehu turnaja prevzal z rúk riaditeľa spoločnosti Rebuy Stars Slovensko Ing. Vadima Zmarka symbolický šek na sumu 1.500€, ktorá poputuje na konto Nadácie Kvapka nádeje.

Okrem príspevku na dobrú vec každý z hokejistov prispel aj svojim dresom z podpisom a vstupenkami na Winter Classic Games. Ten získaval hráč, ktorý konkrétneho hokejistu vyradil. Hneď v prvom prípade ale nastala zaujímavá situácia, keď Jana Lašáka od televízneho stola vyprevadil Richard Zedník a tak potom konto Kvapky nádeje obohatil aj výnos z dražby Lašákovho dresu. „Potreboval som odísť, lebo som sa od začiatku necítil veľmi dobre. Pobavil som celý stôl, keď som si nevšimol, že má Rišo na flope postupku. Potom sme išli all in a on mal šťastie, nebolo to o tom, že by bol, lepší hráč,“ vysvetľoval Lašák svoje vypadnutie v priamom prenose z turnaja. Priznal aj to, že sa mu atmosféra turnaja veľmi páčila a chcel zostať, ale ako dodal: „Zdravie je prvoradé.

Šéf hokejovej Tipsportligy Richard Lintner má s pokrom bohaté skúsenosti z čias pôsobenia vo Fínsku a Švédsku. „Poker je neskutočná zábava. Keď človek potrebuje dostať z hlavy myšlienky zo zápasu, tak je to ideálne. Čo je lepšie ako zahrať si karty a zobrať spoluhráčom pár peňazí?“ vysvetľuje Lintner dôvody, prečo je poker obľúbený medzi športovcami na celom svete. Ako priznal „Citrón“ počas rozhovoru v našom livestreame, disciplinovaným hráčom je len v prvej hodine. „Potom sa to spustí a strácam cit pre mieru. Hodinu vďaka disciplíne vyhrávam a potom to je, niekedy aj za päť minút, preč,“ usmial sa Lintner, ktorý vypadol ako druhý zo štvorice hokejistov.

Prekvapujúco dlho sa pri stole udržal Rastislav Pavlikovský, ktorému len chvíľu pred tým, ako zasadol k stolu, vysvetľovali spoluhráči pravidlá hry. „Lucky of beginner,“ poznamenal s úsmevom na jeho adresu Lintner. Samotný Pavlikovský priznal, že prvých pätnásť minút za stolom tápal v tme, ale potom sa do toho dostal a poker ho celkom chytil. „Ale keďže nemám rád ponocovanie, asi to nebude tak, že teraz budem chodiť pravidelne hrávať. Hoci raz za čas to nevylučujem,“ povedal Pavlikovský. Ten sa spolu so svojim spoluhráčom a častým reprezentačným spolubývajúcim Richardom Zedníkom staral niekoľko hodín o dobrú zábavu pri televíznom stole. Zedník nazývaný „Zed“ pri ňom napokon zotrval až do úplného záveru a potvrdil predturnajové prognózy, že z hokejistov je najlepším hráčom pokru. „Poker som hrával počas pôsobenia v zámorí pravidelne. Dokonca som chodieval aj na turnaje a nie neúspešne. V Portoriku som skončil druhý, mám za sebou aj niekoľko turnajov s účasťou na finálovom stole,“ prezradil v rozhovore počas priameho prenosu Zedník. Svoje kvality pokrového hráča potvrdil, keď si k finálovému stolu po dvanástich hodinách sadal ako chipleader a o víťazstvo napokon bojoval s Miroslavom Kvasnom. Obaja súperi sa napokon rozhodli pre priateľský deal rovným dielom. Každý z nich si domov odniesol 2.351€. Kvasna si odniesol aj 120€ ticket a k dvom dresom, pridal aj dres svojho finálového súpera Zedníka. Na Charitatívnom turnaji hokejových legiend sa tak pomocou „zlatých chlapcov“ podarilo pre Nadáciu Kvapka Nádeje celkovo vyzbierať 2.250€ – 1.500€ z turnaja, 250€ z dobrovoľných príspevkov od hráčov a 500€ z dražby dresov, ktoré získal Miroslav Kvasna.

logo-hlavicka

Pre vstup na stránky musíte byť starší ako 18 rokov.

logo-hlavicka

Ďakujeme Vám za registráciu na odber newsletteru! Na zadaný email Vám príde potvrdenie.