Novinky

Jaro Antalič z Rebuy Stars MX Teamu suverénom ESX Cupu

Premiérová sezóna motokrosového Rebuy Stars MX Teamu a jeho jazdca Jaroslava Antaliča v ESX Cupe – regionálnom pohári Východ, skončila suverénnym celkovým víťazstvom v kategórii MX Open. Mladý talentovaný jazdec v seriáli štyroch pretekov v Spišských Vlachoch, Vislanke, Hniezdnom a Širokom privádzal svojich súperov do zúfalstva, keď im v siedmich z ôsmich súťažných jázd v cieli ako víťaz ukazoval chrbát.

„ESX cup som bral ako formu prípravy na budúci rok, kedy budem vystupovať len v triede Open na všetkých súťažiach.  Aj keď sa mi podarilo vyhral 7 z  8 jázd,  s nie každým závodným  víkendom som spokojný.   Je ešte kam sa posúvať a neustále pracujeme na tom, aby bola moja jazda čistejšia a plynulejšia,“ sebakriticky priznáva jazdec Rebuy Stars MX Teamu. Jaro Antalič počas celej sezóny potvrdzoval, že mu trate na východe sedia. „Preteky na východe sa mi páčia a každý zo štyroch som si veľmi užíval, pretože preferujem skôr prírodné,  rýchle trate,“ hovorí Antalič. Len na treťom podniku na konci júla v Hniezdnom sa mu nepodarilo zvíťaziť v oboch súťažných jazdách. V prvej bol suverénny, keď porazil aj legendu slovenského countrycrossu a endura, dakaristu Štefana Svitka. V druhej prišlo zaváhanie a tak napokon len v Hniezdnom nestál Antalič na najvyššom stupienku. Chuť si však napravil vo finále v Širokom, kde opäť kraľoval v oboch súťažných jazdách.

Hoci víťazstvo v ESX Cupe – Regionálnom pohári Východ nemá pre Jara Antaliča podľa jeho vlastných slov najvyššiu cenu, výsledky ho tešia. „Darilo sa mi získavať na tratiach cenné sekundy náskoku na súperov, za čo patrí vďaka aj novovzniknutému tímu Rebuy Stars. Som vďačný, že si ma zobrali pod svoje krídla a pomáhajú mi či už po materiálnej a finančnej stránke, ako aj pomocou reklamy  a samotného zviditeľnenia sa. Veľmi rád budem pokračovať  v tomto tíme,  pretože v ňom panuje príjemné atmosféra a budem rád keď v ich farbách pozbieram ešte nejaké tie poháre,“ zdôraznil Antalič.

Po víťaznom ťažení na východe čakala počas druhého septembrového víkendu na Antaliča premiéra v kategórii MX Open ma Medzinárodných Majstrovstvách Slovenska vo Veľkých Uherciach. Po výbornom štvrtom mieste v prvej finálovej jazde ho z druhej vyradil prerazený chladič a tak skončil napokon na celkovom 12. mieste. „Mám z premiéry dobré pocity, štartoval som na majstrovstvách prvýkrát v triede Open proti chalanom, s ktorými som ešte nikdy nepretekal. Na konci prvej jazdy mi kameň rozrazil chladič  a nepodarilo sa nám zohnať náhradu. Diera bola veľká a nedalo sa to zalepiť a tak som do druhej jazdy nenastúpil.  V prvej jazde som mal dobrý štart, udržal som sa na štvrtom mieste. Potom som v druhom kole spadol na piate, ale celý závod som pred sebou tlačil Jakuba Hrušku a nevedel som sa cez neho dlho dostať, hoci som bol rýchlejší. Na rýchlej trati sa ťažko predbieha. Napokon sa mi to podarilo a začal som sa doťahovať Romana Mňuka na treťom mieste, ale z 15 sekúnd som ho napokon stiahol na 3 sekundy a to nestačilo. Ale svoju jazdu hodnotím dobre,“ vrátil sa Jaro Antalič k premiérovým pretekom v kategórii Open na Majstrovstvách Slovenska.

Sezóna sa pre motokrosových jazdcov pomaly blíži k záveru. Jaro Antalič sa predstaví ešte na dvoch podujatiach. Počas posledného septembrového víkendu bude pretekať v Šaštíne v rámci Regionálneho pohára Západ a sezónu ukončí o týždeň neskôr na podujatí v rámci Majstrovstiev Slovenska v Šenkviciach, kde sa opäť predstaví v triede Open.

S prvou sezónou pod hlavičkou Rebuy Stars MX teamu je Jaro Antalič zatiaľ veľmi spokojný. Podľa neho je dôležité mať zlepšujúcu sa tendenciu a vyhnúť sa zraneniam. Ale nielen to. „Chcel by som sa poďakovať všetkých sponzorom, rodine,  priateľke a všetkým ľuďom,  ktorí ma podporujú,“ dodal Antalič.

logo-hlavicka

Pre vstup na stránky musíte byť starší ako 18 rokov.

logo-hlavicka

Ďakujeme Vám za registráciu na odber newsletteru! Na zadaný email Vám príde potvrdenie.