Novinky

Cigánski diabli pokrstia nové CD na Bratislavskom hrade!

Dátum 8. august bude tentoraz skutočne magický. Veľkolepý koncert, pesničky plné vášne a temperamentu, Montiho čardáš na krásnych bielych husliach, krst CD a premiéra dvoch nových klipov. Cigánski diabli, ktorých podporuje spoločnosť Rebuy Stars, to na Bratislavskom hrade opäť poriadne roztočia!

Pri desiatom výročí orchestra odohrali Cigánski diabli nezabudnuteľný koncert na hrade a tentoraz sa opäť rozhodli vystúpiť na tomto čarovnom mieste s neopakovateľnou atmosférou. CD im príde pokrstiť maestro Milan Lasica a formácia má pre publikum pripravené originálne virtuózne skladby, fúzie a jedinečné aranžmány. Fantastickí muzikanti Cigánski Diabli majú doteraz na konte päť albumov a na nový hudobný počin si fanúšikovia museli počkať dlhých šesť rokov. Čakanie však stálo za to, pretože nový album je nadupaný skvelými piesňami. Album nahrávali u ich kamaráta Dušana Raticu, ktorý má skvelé v štúdio v Bratislave. Diabli už celých 12 rokov nahrávajú albumy len u neho a nový album tvorili až celý rok. Popri mnohých koncertoch totiž nebol čas, ale kedykoľvek mali voľno, nacvičili skladbu a už aj išli do štúdia nahrávať.

Primáš Štefan Banyák si pre obecenstvo pripravil špeciálnu „chuťovku“ – na bielych husliach zahrá obľúbenú skladbu od Vittoria Montiho – Csardás: Ja som taký špekulant, ktorý si potrpí na imidž. Stále niečo nové hľadám, buď oblečenie, doplnky, nový štýl. A tak mi napadlo, že by som chcel vyskúšať biele husle. Našiel som ich v Londýne a hneď ma zaujali. Znejú skvelo, aj keď ich ešte idem dať nastaviť kamarátovi do Viedne. A potom na nich zahrám našim fanúšikom Montiho čardáš,“ teší sa Banyák, ktorý hrá v kapele prvé husle.

To však nie je jediné prekvapenie, ktoré si pre obecenstvo Cigánski diabli pripravili. V uplynulých týždňoch nakrútili klipy k dvom novým skladbám Kone a Vráť mi sny z čerstvo vydaného albumu. Hlavnú úlohu v klipoch si zahrala krásna speváčka a violončelistka Silvia Šarközi, ktorá vyzerá v oboch klipoch neskutočne sexi. Kým v piesni Kone si splnila svoj sen a zajazdila si na koni, v baladicky ladenej pesničke Vráť mi sny zaujme niekoľkými outfitmi. Očarujúco vyzerá aj v dlhej čiernej róbe, zvodne pôsobí aj v luxusnom aute, v ktorom jazdí večernou Bratislavou. Väčšina klipu k piesni Vráť mi sny sa odohráva v kasíne Rebuy Stars, kde sa muzikanti poriadne odviažu a užívajú si kvalitné drinky, zábavu a rôzny hry, ktoré im kasíno ponúka. Mimochodom, kasíno v Trnave, spoločnosti Rebuy Stars patrí medzi najväčšie a luxus je z neho cítiť v každom priestore. K tomu všetkému patria aj špičkové autá a krásne ženy. Aj o tom hovorí pieseň – človek môže mať všetko, aj keď to je len navonok. Ale to najpodstatnejšie je láska – a tá sa v klipe odohráva medzi Silviou Šarközi a jej manželom Ernestom.

O námet a réžiu oboch klipov sa postaral Anton Faraonov a kameru, strih a obrazovú postprodukciu má na konte Július Karaffa. Vznik klipov podporili Rebuy Stars, Fart STUDIO, firma Todos, Klenoty Hematit, X-BIONIC® SPHERE, Marina Cafe a ďalší.

Nielen samotný koncert, ale aj výrobu oboch klipov finančne podporila spoločnosť Rebuy Stars: „Považujeme za potrebné a zároveň veľmi užitočné podporovať kultúru, ktorá spoluvytvára identitu spoločnosti. Orchester Cigánski diabli už od roku 2007 dokazuje svoje vysoké kvality a nie je to po prvýkrát, čo sme sa rozhodli podporiť ich. Už teraz sa tešíme na koncert na Bratislavskom hrade, lebo to bude skvelá zábava a z ich vystúpení cítiť neuveriteľnú energiu,“ vyjadril sa riaditeľ spoločnosti Rebuy Stars Slovensko, Vadim Zmarko.

Cigánski Diabli zahrajú na hrade v klasickej zostave kapelník Ernest Šarközi, cimbal, Silvia Šarköziová, violončelo, Štefan Banyák, prvé husle, Jozef Farkaš, viola, Zoltán Grunza, klarinet, tarogáto a Róbert Fehér, kontrabas. Koncertom odštartujú turné po slovenských mestách, ktoré skvelých hudobníkov čaká v novembri a decembri.

Nenechajte si ujsť svetovú premiéru oboch klipov na exkluzívnom koncerte už tento štvrtok, 8. augusta na Bratislavskom hrade!

Cigánski Diabli turné KONE 2019

8.8. 2019 Bratislava Bratislavský hrad

19.11. 2019 Levice – CK Junior

5.12. 2019 Senec – Mestské kultúrne stredisko

7.12. 2019 Piešťany – Dom umenia

17.12. 2019 Nitra – PKO Nitra

18.12. 2019 Martin – Kino Strojár

19.12. 2019 Zvolen – Dom kultúry Podborová

20.12. 2019 Hlohovec – Kino Úsmev

logo-hlavicka

Pre vstup na stránky musíte byť starší ako 18 rokov.

logo-hlavicka

Ďakujeme Vám za registráciu na odber newsletteru! Na zadaný email Vám príde potvrdenie.