Novinky

Valčianska dolina ožila freestylom

V druhú októbrovú nedeľu sa areál lyžiarskeho strediska Snowland Valčianska dolina zmenil na nepoznanie. Zástupy návštevníkov sem tentokrát neprišli za turistikou či oddychom, ale zlákalo ich čosi úplne iné, a to najväčšia freestylová show na Slovensku – ShowTime FMX, ktorá si vo Valčianskej doline odbila svoju premiéru na výbornú.

Areál strediska sa už od skorého popoludnia začal zapĺňať množstvom divákov, ktorí s obdivom pozorovali tréningové jazdy slovenskej, českej a poľskej bike a freestyle MX elity. Už samotný tréning nenechal nikoho na pochybách o tom, že vo Valčianskej doline sa chystá ozajstný freestylový masaker, a tak všetci netrpezlivo čakali až moderátorská dvojica v zložení Ján Žgravčák a Tomáš „Jimbo“ Platko ohlási začiatok podujatia.

A začalo sa ozaj vo veľkom štýle, keď už pri úvodných trikoch slovenskej freestyle bike špičky to v radoch divákov poriadne vrelo. Hneď prvý trik v podaní Romana Pichnarčíka nasadil latku poriadne vysoko a vyzeralo to tak, že jeho súperi len veľmi ťažko budú hľadať odpoveď na jeho čistý backflip tailwhip. No opak bol pravdou a o necelú minútu nato sa Andreas Fiore predviedol s ukážkovým backflip supermanom a všetkým už bolo jasné, že toto je len začiatok a na nejaký backflip tailwhip z úvodu si po chvíli ani len nespomenú. Neskutočná nálož takých trikov ako double backflip, sandoval frontflip (J. Lőrinc), backflip 360 (K. Lőrinc), backflip tailwhip x-up (R. Pichnarčík), backflip triple tailwhip a 360 superman seatgrab (A. Fiore) poriadne vyhecovala aj samotných divákov, ktorí nezaváhali a v hojnom počte využili príležitosť zažiť obrovský skok do bezpečného airbagu na vlastnej koži.

Bikeri poriadne rozohriali divákov pred hlavným ťahúňom programu, ktorým bola freestyle motocross show. V tej sa divákom predstavil Marcin Lukaszczyk (PL), Pavel Polášek (CZ), Zdeňek Fusek (CZ) a mladý, no veľmi šikovný Matej Česák (CZ). Chalani zo začiatku predvádzali klasické triky ako dead body, tsunami, stripper a pod., no úžasná divácka kulisa doplnená o efektnú ohňovú show vytvorila spolu s moderátormi úžasnú atmosféru, ktorá vyprovokovala jazdcov k perfektným výkonom. Poliak Marcin Lukaszczyk sa blysol backflipmi kombinovanými s heelclickerom a supermanom, Zdeňek Fusek prekvapil neskutočnou kombináciou superman seatgrab do rocksolidu do double heart attack scorpion, avšak ani to nestačilo na miláčika publika Mateja Česáka, ktorý si za backflip nac nac a backflip superman vyslúžil 500 € prizemoney od K-TOM.

_(86)

Adrenalínové divadlo však nebolo to jediné, čo mohli diváci na ShowTime FMX zažiť. Organizátori si pre nich pripravili bohatý sprievodný program, v rámci ktorého sa divákom predstavil aj tím MX Slavia Martin, za ktorý úspešne preteká aj Jaroslav Katriňák ml. Tomáš Bučenec predstavil produkty z rady KTM Adventure a s projektom Husqarna, ktorého cieľom je prilákať k motorkám našich najmladších, nás oboznámili bratia Černokovci zo 711ShopZone. A komu bolo aj to málo, ten sa mohol nechať potetovať v stánku La Familia Tatoo a vyblázniť sa na večernej Monster Energy Afterparty, kde ako headliner vystúpil Ego a DJ Lucky Boy.

Kompletný záznam z celého večera a najlepšie okamihy Showtime FMX Vám prinášame na odkazoch nižšie

Pre vstup na stránky musíte byť starší ako 18 rokov.

Ďakujeme Vám za registráciu na odber newsletteru! Na zadaný email Vám príde potvrdenie.